NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 16 listopada 2012

Niezwykła historia najstarszego na świecie człowieka, który przeżył trzy hitlerowskie obozy koncentracyjne


"Zawsze robiłem wszystko,
co w mojej mocy, 
aby przestrzegać zasad   
i respektować prawa innych osób. Dlatego nikt nigdy nie był  
w stanie zmusić mnie do użycia broni przeciwko moim bliźnim."

Leopold Engleitner, najstarszy żyjący 
z ocalałych więźniów obozów koncentracyjnych w Buchenwaldzie, Niederhagen i Ravensbruck, który stanowczo odmówił służby w armii ze względu 
na wyszkolone na podstawie Biblii sumienie.
  

Leopold Engleitner, jest* najprawdopodobniej najstarszym człowiekiem ocalałym z nazistowskich obozów koncentracyjnych. 107-letni obecnie Austriak miał do wyboru - porzucić swoją wiarę albo trafić do obozu koncentracyjnego. Ale jego przeznaczeniem było przetrwać głód i ogromne trudności i był zmuszony przetrwać nie jeden, ale trzy hitlerowskie obozy.

Urodził się w 1905 roku na wsi niedaleko od miejsca, w którym się wzrastał Hitler. Jako młody mężczyzna był przerażony okrucieństwami I wojny światowej i przyłączył się do przeciwnego wojnie [w oryg. pacyfistycznego, które to określenie nie oddaje charakteru działalności tego wyznania – przyp. tłum.] ruchu religijnego Świadków Jehowy na początku 1930 roku.

Gdy w 1938 roku Austria przez aneksję stała się częścią Trzeciej Rzeszy, Świadkowie Jehowy zostali zatrzymani i, w przeciwieństwie do swoich żydowskich współwyznawców, dano im możliwość dokonania wyboru. Mogli oni uniknąć obozu, gdyby podpisali oświadczenie na piśmie, w którym zrzekają się swojej religii i przyłączają się do nazistów.

Leopold dorastał w biedzie. Poza tym chorował od urodzenia na skrzywienie kręgosłupa, co uniemożliwiło mu udział w wielu wydarzeniach w dzieciństwie, jak również w czasie pierwszej wojny światowej.

Odmówił podpisania dokumentów, pozostając wiernym swojej wierze, za co został uwięziony w bloku nr 61 obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie w kwietniu 1945 roku. Budowa Buchenwaldu rozpoczęła się 15 lipca 1937 roku, a jego więźniowie zostali zwolnieni 11 kwietnia 1945 roku przez generał armii Pattona.

Teraz o jego życiu i historii innych więźniów obozów koncentracyjnych zostanie zrealizowany film dokumentalny przedstawiający zaangażowanie i determinację Leopolda i jego niezmiennie pozytywny stosunek do życia.


* Leopold Engleitner zmarł w wieku 107 lat 21 kwietnia 2013 roku.- czytaj cały artykuł


novostiua.net

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)