NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 3 października 2011

АRCHIWUM: "Pozbędziemy się komunistów podających się za Świadków Jehowy.” List Reichsführera SS Himmlera, 21 lipca 1944 roku.

(fragmenty listu Reichsführera SS Himmlera do Kaltenbrunnera z 21 lipca 1944 roku)

3) (…) Żeby ludzie nauczyli się pokojowego współistnienia i byli bezbronni, musimy iść dalej.  Pomysł zaprowadzenia narodowego socjalizmu jest szalony. Ludziom należy podsunąć religię czy ideologię. Nie byłoby jednak słuszne w tym celu utrzymanie i ożywienie kościoła prawosławnego, ponieważ stanie się on miejscem organizacji ruchu narodowego. Także wpuszczenie tu kościoła katolickiego byłoby co najmniej tak samo niewłaściwe, nie ma co o tym nawet mówić.

4) Należy wspierać wszelkie w dowolnej formie i rodzaju religie czy sekty, które wpływałyby uspokajająco . . .  W odniesieniu do wszystkich narodów tureckich przychodzi tu na myśl nauka buddyjska, dla pozostałych - nauki Świadków Jehowy.  Trzeba Panu wiedzieć, że Świadkowie Jehowy dysponują następującymi niezwykle przydatnymi dla nas cechami:  Pomijając to, że nie podejmują służby wojskowej i prac na cele wojskowe, tj. nie biorą udziału w tym, co nazywają oni działalnością "destrukcyjną", Świadkowie Jehowy są bardzo przeciwni Żydom, kościołowi katolickiemu i papieżowi. Są niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, są doskonałymi pasterzami i rolnikami, nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu (kursywa - rikardo), ponieważ stanowiłoby to przeszkodę w uzyskaniu życia wiecznego. W zasadzie wszystko te cechy są [wręcz] idealne. Możemy stwierdzić, że głęboko przekonani [o słuszności swej wiary], idealistyczne nastawieni Świadkowie Jehowy, przypominają 
mennonitów, posiadających podobne, godne pozazdroszczenia, dobre cechy.

5) Z tego powodu chciałbym, żeby Świadków Jehowy, znajdujących się w naszych obozach, byli sprawdzani przez specjalne komisje, pod kątem tego, czy są prawdziwymi Świadkami Jehowy. A to dlatego, żeby ci, którzy dopiero przed aresztowaniem, czy też już w samym obozie, ze względów praktycznych podają się jako Świadkowie Jehowy, zostali wyeliminowani. Tym samym pozbędziemy się komunistów podających się za Świadków Jehowy i tzw. wątpliwych Świadków Jehowy, co zdarzyło mi się zauważyć w wiejskich zagrodach, na przykład w Fridolfinge (Górna Bawaria). Ponadto istnieje możliwość wykorzystania prawdziwych Świadków Jehowy w obozach koncentracyjnych na wszystkich stanowiskach kierowniczych związanych z pieniędzmi lub innymi sprawami materialnymi, i szczególnie dobrego obchodzenia się z nimi. Dzięki temu uczynimy pierwszy krok, aby wykorzystać w przyszłości niemieckich Świadków Jehowy [kursywa rikardo] w Rosji i zyskamy emisariuszy, którzy, dzięki szerzeniu wiary Świadków Jehowy, przyczynią się do uspokojenia narodu rosyjskiego [ułatwiając jego pacyfikacjęprzyp. rikardo].

 Z poważaniem
 Heinrich Himmler.


BA NS19/1627, tłumaczenie [z j. niemieckiego] Igor Pietrow

Himmler użył terminu Bibelforscher - "Badacze Pisma Świętego", który jest nieco szerszy niż "Świadkowie Jehowy", ale chodzi o tych ostatnich. - przyp.tłumacza


* od 1931 roku Badacze Pisma Świętego przyjęli nazwę Świadkowie Jehowy w oparciu o fragment z proroctwa Izajasza 43:10-12 (uwaga: rikardo) 

źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=86732&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)