NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 2 maja 2013

Leopold Engleitner - w Austrii w wieku 107 lat zmarł najstarszy z więźniów, którzy przeżyli HolocaustВ Австрии в возрасте 107 лет умер старейший из выживших в Холокосте
2 maja podano, że w Austrii zmarł Leopold Engleitner, uważany za najstarszego mężczyznę spośród tych, którzy przeżyli Holocaust. Był on więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych w Buchenwaldzie, Niederhagen i Ravensbruck.


Leopold Engleitner zmarł 21 kwietnia w wieku 107 lat.


Engleitner trafił do obozu koncentracyjnego  za odmowę wyrzeczenia się swojej wiary – od roku 1932 był wiernym członkiem chrześcijańskiego ruchu Świadków Jehowy. W 1939 roku aresztowano go razem ze współwyznawcami podczas świątecznej uroczystości i odesłano do Buchenwaldu, po czym przeniesiono go do Niederhagen. Zaproponowano mu wolność w zamian za wyrzeczenie się swoich poglądów religijnych, ale odmówił. Po tym wysłano go do obozu w Ravensbruck.W roku 1943 Engleitnera oswobodzono, kiedy zgłosił się do pracy na farmie w Austrii. W chwili uwolnienia ważył zaledwie 28 kilogramów. Kiedy próbowano go zmobilizować do armii hitlerowskiej, Engleitner uciekał i ukrywał się do końca wojny.


Daily Mail podaje, że Leopolda Engleitnera zmuszano do dalszej pracy na farmie w dotychczasowych niewolniczych warunkach po zakończeniu wojny. Jeszcze w 1946 roku zwolniono go na skutek interwencji wojsk amerykańskich. 
 
Jego historia pozostawała nieznana, dopóki austriacki reżyser Bernhard Rammerstorfer nie zrealizował filmu o Leopoldzie Engleitnerze zatytułowany „Niezłomna wola”. Po tym były więzień obozów koncentracyjnych odbył kilka podróży opowiadając o swoim życiu.

Daily Mail zauważa, że najstarsza z kobiet, które przeżyły Holocaust, żyje w Wielkiej Brytanii. Nazywa się Alice Herz-Sommer i ma 109 lat. Była więźniem getta Teresin. 

źródło: http://newsru.co.il/world/02may2013/leopold8010.html
NEWSru.co.il

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)