NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 21 marca 2013

Sędzia: "Dać Świadkom Jehowy klucze do ogrodzonych osiedli [mieszkalnych]"Sędzia federalny oświadczył w czwartek [21 marca 2013], że Świadkowie Jehowy nie mogą mieć żadnych przeszkód w dostępie do wszystkich zamkniętych osiedli w Puerto Rico, a więc mogą oni nawracać [ludzi].


Sędzia stanowy Gustavo Gelpi powiedział, że władze lokalne muszą zapewnić dostęp do wszystkich dzielnic z kontrolowanym dostępem. Obejmuje to udostępnienie Świadkom Jehowy możliwości dzwonienia, kluczy i inne sposobów wejścia do dzielnic, w których są [zdalnie sterowane] bramy [wejściowe].


Orzeczenie [sędziego] Gelpi wychodzi naprzeciw wieloletnim zabiegom prawnym Towarzystwa Strażnica zmierzającym do uzyskania swobodnego wstępu na teren zamkniętych osiedli w Portoryko.


Towarzystwo Strażnica pozwało władze Portoryko, kilku gmin i dzielnic, powołując się na swoje przekonania, [a mianowicie] że ich obowiązkiem religijnym jest publiczne dzielenie się dobrą nowiną z Biblii i głoszenie od domu do domu.


Orzeczenie [sędziego] Gelpi następuje po tym jak federalny sąd apelacyjny zdecydował o przekazaniu sprawy do Sądu Rejonowego w USA w zeszłym roku po stwierdzeniu, że mieszkańcy osiedli zamkniętych mogą zapytać [gości] o nazwisko i cel [wizyty], po czym są zobowiązani umożliwić wejście gościom bez [specjalnego] zezwolenia od mieszkańców. Sąd niższej instancji oddalił ten wniosek [złożony przez] skarżących.


Społeczności [na terenie których byli] strażnicy już [od pewnego czasu] musiały ich [Świadków] wpuszczać. Teraz również te bez strażników obsługujących bramy muszą zapewnić [Świadkom] dostęp.


Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich wyraziła opinię, że orzeczenie to jest  korzystne dla wszystkich grup religijnych, politycznych i społecznych.


W Portoryko ulice wewnątrz osiedli zamkniętych są traktowane tak jak drogi publiczne.


Chrześcijańskie Zgromadzenie Świadków Jehowy w
Portoryko ocenia, że jego członkowie byli pozbawieni dostępu do 587 osiedli zamkniętych w 57 gminach. Mówią oni, że w około połowie osiedli zamkniętych na wyspie strażnicy.


Na Puerto Rico jest 318 zborów Świadków Jehowy, które liczą w sumie około 25 000 członków.


źródło: http://www.caribbeanbusinesspr.com/news/judge-give-jehovahs-witnesses-keys-to-gated-neighborhoods-82493.html
 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)