NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 5 października 2011

Gorno-Ałtajsk: w trakcie procesu sądowego w sprawie Świadków Jehowy wykazano, że za materiały ekstremistyczne prokuratura uważa cytaty z Biblii

Kolejna sesja procesu karnego przewodniczącego lokalnej wspólnoty Świadków Jehowy, Aleksandra Kalistratowa rozpoczęła się 3 października w Gorno-Ałtajskim Sądzie Miejskim, jak podaje służba prasowa Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji. W ciągu najbliższego tygodnia pracy ma zakończyć się przesłuchanie świadków i przedstawianie dowodów niewinności Kalistratowa.
W godzinach przedpołudniowych w poniedziałek 3 października sąd wysłuchał zeznań Jarosława Siwulskiego, członka Komitetu Nadzorującego organizacji religijnej "Centrum Administracyjne Świadków Jehowy w Rosji", do którego należy lokalna organizacja religijna Świadków Jehowy "Gorno-Ałtajsk" oraz inne religijne grupy w Ałtaju. Siwulski opowiedział o strukturze organizacji Świadków Jehowy.

Oznajmił, że gdy zapadła decyzja sądu o uznaniu 52 publikacji Świadków Jehowy za "materiały ekstremistyczne", Centrum Administracyjne wysłało do lokalnych organizacji religijnych i grup religijnych list ze spisem wspomnianej literatury. Lista została odczytana z podium i zamieszczona na tablicy ogłoszeń w każdej Sali Królestwa [miejsce, w którym spotykają się wyznawcy w celu wielbienia Boga - przyp. tłum.] Świadków Jehowy.

"Niestety, z powodu niedoskonałości ustawy o zwalczaniu ekstremizmu dochodzi do masowych naruszeń praw człowieka w Rosji. Pokojowo usposobionych obywateli bezprawnie oskarża się o podżeganie do nienawiści" - zauważył Siwulski.

Po przerwie obiadowej na wniosek obrony został przesłuchany doktor nauk filozoficznych,  Aleksiej Nagowicyn. Jako specjalista, Nagowicyn badał teksty ekspertyz, wskazujących na przesłanki "ekstremizmu" w literaturze Świadków Jehowy i znalazł w nich szereg błędów metodologicznych, nienaukowych ocen i wniosków.

5 października kontynuowano analizę naukową literatury, za rozpowszechnianie której sądzony jest Kalistratow. Okazało się, że większość artykułów, których rozpowszechnianie zarzuca się obwinionemu – to autobiografie współwyznawcówów Kalistratowa z całego świata. Ponadto, sąd zwrócił uwagę na fakt, że niektóre wypowiedzi traktowane przez prokuraturę jako pobudzające do konfliktów międzywyznaniowych, są cytatami z Biblii lub parafrazą [tekstów biblijnych]. "Obwinianie kogokolwiek za cytat z publikacji za zgodą autora jest niewłaściwe i nienaukowe" - wskazuje Nagowicyn.


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=86775&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)