NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 15 kwietnia 2011

Radość Świadków Jehowy w związku z uniewinnieniem Aleksandra Kalistratowa: fotoreportaż

Wyrok uniewinniający wobec przewodniczącego Gorno-Ałtajskiej organizacji Świadków Jehowy Аleksandra Kalistratowa, którego próbowano oskarżyć o podżeganie do wrogości pomiędzy przedstawicielami różnych religii, w pełni pokrywa się z orzeczeniem Trybunału Europejskiego z 10 czerwca 2010 roku, które głosi, że Rosja musi położyć kres naruszeniom praw członkom tego ugrupowania religijnego. Wspomina o tym komunikat opublikowany przez służby prasowe Świadków Jehowy. 

Jest to pierwsza w swoim rodzaju sprawa w Rosji. Kalistratowa oskarżono o podżeganie do nienawiści religijnej i wrogości. W charakterze świadków zostało przesłuchanych 71 osób, ale żadna z nich nie mogła potwierdzić winy Aleksandra. Ponadto, przez okres sześciu miesięcy trwania procesu nie przedstawiono żadnych dowodów na potwierdzenie oskarżenia. Prawnik Wiktor Żenkow, który reprezentuje interesy pozwanego, powiedział: "Oczywiste jest, że Aleksander Kalistratow nie popełnił żadnego przestępstwa. Ogłoszony dzisiaj wyrok uniewinniający pokazuje, że zarzuty wobec Kalistratowa i innych Świadków Jehowy w Gorno-Ałtajsku są absolutnie bezpodstawne i stanowią jaskrawy przykład nadużycia prawa federalnego "O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej".

"Jestem wdzięczny sędzi, że zdobyła się na odwagę i podjęła taką decyzję - mówi Aleksander Kalistratow, pytany o ocenę tego, co się stało. - Mam nadzieję, że werdykt będzie korzystny także dla moich współwyznawców, którzy są nadal prześladowani w Rosji . Byłoby to smutne, gdyby innych niewinnych obywateli Rosji również nielegalnie śledzono jedynie z powodu nietolerancji religijnej".

Ponad siedem i pół miliona Świadków Jehowy w ponad 230 krajach i terytoriach z wielkim zainteresowaniem obserwowało przebieg procesu. "Nasi współwyznawcy na całym świecie i inni obserwatorzy cieszą się z tego, że sąd potwierdził niewinność Kalistratowa - powiedział Wasilij Kalin, przewodniczący Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji. - To zwycięstwo jest ważnym krokiem w zapewnieniu ochrony wolności religijnej."

Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym w Gorno-Ałtajskim sądzie miejskim zakończył się proces, podczas którego sędzia Marina Sokołowskaja ogłosiła wyrok uniewinniający w sprawie karnej przeciwko Aleksandrowi Kalistratowowi.

Rozpatrywanie [zakończonej 14 kwietnia] sprawy karnej rozpoczęło się 20 października ubiegłego roku. Według śledczych, w okresie od października 2008 do grudnia 2009 Kalistratow rozpowszechniał książki, broszury i czasopisma, które zwierające treści ekstremistyczne. Tym samym dopuścił się rzekomo czynów mających na celu podżeganie do nienawiści i wrogości, poniżenia godności ludzkiej i grupy osób ze względu na wyznawaną religię, jak i należących do danej grupy społecznej. "Działania Kalistratowa były skierowane przeciwko wyznawcom innych religii i duchownym, których przekonania religijne różnią się od wierzeń Świadków Jehowy" - uważają organa śledcze.

Dziesiątki Świadków Jehowy z różnych rejonów kraju przybylło dzisiaj  do Gorno-Ałtajskiego sądu i z zaniepokojeniem oczekiwało na ogłoszenie wyroku 
Sędzia Marina Sokołowskaja odczytuje decyzję sądu 
 Pan Kalistratow słucha ostatnich słów sędziny z wyraźnym zadowoleniem 
  Były obwiniony przyjmuje gratulacje od współwyznawców 

 Świadkowie Jehowy pozdrawiają się [na znak radości] z „historycznej decyzji”
źródło: http://www.gorno-altaisk.info/news/12116
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)