NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 7 października 2011

Sąd uznał za zgodne z prawem rozpowszechnianie czasopism Świadków Jehowy

MOSKWA, 6 października 2011 roku – RAIPS [Rosyjska Agencja Informacji Prawno-Sądowniczej], Alena Jegorowa. 

Sąd Arbitrażowy Moskwy uznał za bezprawne rozporządzenie Roskomnadzora o zakazie rozpowszechniania w Rosji czasopism „Przebudźcie się!” i „Strażnica”, które są dystrybuowane przez "Świadków Jehowy", powiedział agencji RAIPS Arlie Czimirow, reprezentujący interesy organizacji religijnej w sądzie.

Informację tę potwierdził także pracownik Sądu Arbitrażowego w Moskwie.

6 kwietnia 2010 roku Roskomnadzor uchylił pozwolenie na dystrybucję w Rosji czasopism "Przebudźcie się!" i "Strażnica", wydane w 1997 roku przez Państwowy Komitet d/s Druku i Wydawnictw FR. Na rozprawie padło pytanie, czy federalna słuzba miała prawo do anulowania takiej zgody. Część orzeczenia zawierająca uzasadnienie wyroku zostanie opublikowana później, w czwartek sąd ogłosił jedynie decyzję zasadniczą.
Jak donosi Federalna Służba ds. Nadzoru Łączności, Technologii Komunikacji i Mediów (Roskomnadzor), pozwolenie [na rozpowszechnianie – przyp. tłum] zostało wycofane na podstawie orzeczeń sądów Federacji Rosyjskiej o uznaniu szeregu materiałów z tych publikacji za ekstremistyczne. Publikacje zostały włączone przez sądy do federalnej listy materiałów ekstremistycznych. Drugi zaskarżony wyrok z 18 maja 2010 roku wprowadza korektę nieścisłości technicznych pierwszego.

Rozporządzenie federalnej służby zaskarżyło "Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Świadków Jehowy „Strażnica”, (Wachtturm Bibel - und Traktat-Gesellschaft Deutscher Zweig, eV), którego dotyczyło wydane pozwolenie i które jest dystrybutorem czasopism - Regionalne Centrum Administracyjne organizacji religijnej „Świadkowie Jehowy”.

W sądzie wnioskodawcy twierdzili, że zakaz był nielegalny. Przedstawiciel [wydawcy] powiedział, że druk i dystrybucja publikacji – to podstawowa działalność gospodarcza wspólnoty i w tym zakresie zostały naruszone jej prawa przez zaskarżone zakazy. Przedstawiciel "Świadków Jehowy" zwrócił się do sądu o rozpatrzenie podstaw prawnych zakazu Roskomnadzora z tego punktu widzenia.
Wnioskodawca zauważył również, iż zakaz publikacji "jest rodzajem cenzury" i może być wydany jedynie przez sąd.

Przedstawiciel Roskomnadzora zauważył, że komercyjna działalność wspólnoty odbywa się poza Federacją Rosyjską i nie podlega prawu rosyjskiemu, regulującemu działalność podmiotów gospodarczych.
Ten pozew był już rozpatrywany przez sądy trzech instancji. Sąd Arbitrażowy Moskwy w październiku 2010 roku odrzucił wniosek o niezgodności z prawem zakazu wydanego przez Roskomnadzor uznając, że działalność wnioskodawcy nie ma charakteru gospodarczego, w związku z czym wspomniany zakaz jej nie obejmuje.

Jednak Federalny Sąd Arbitrażowy okręgu moskiewskiego (FSAOM) wskazał, że opinia sądów, iż wnioskodawcy  nie prowadzą działalności gospodarczej, została wydana z pominięciem wszystkich argumentów i dowodów. W rezultacie sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.


„Świadkowiew sądach

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu w czerwcu 2010 roku uznał za nielegalną decyzję rosyjskiego sądu o rozwiązaniu wspólnoty religijnej "Świadkowie Jehowy" w Moskwie Rosja i nakazał zapłacić 70.000 euro dla poszkodowanych.

Wniosek o zakazie działalności "Świadków Jehowy" został złożony przez organizację pozarządową "Komitet Ratunkowy" w 1995 roku. Sąd rejonowy w Moskwie rozwiązał wspólnotę religijną i zakazał jej działalności w marcu 2004 roku.

Wspólnota została uznana za winną, w szczególności wciągania nieletnich do organizacji religijnej wbrew ich woli i bez zgody rodziców, zachęcania wierzących, by zerwali stosunki z ich rodzinami, naruszenia praw i wolności obywateli, narażania na szwank ich zdrowia, namawiania do popełnienia samobójstwa, odmowy opieki medycznej z powodów religijnych i namawiania ludzi, by uchylali się od spełniania obowiązków obywatelskich.

"Świadkowie Jehowy" – to międzynarodowa organizacja religijna. Według przedstawicieli tradycyjnych religii oraz niektórych badaczy jest to totalitarna pseudo-chrześcijańska sekta. Według danych samej organizacji w sierpniu 2009 roku liczyła ona ok. 7 milionów członków.

Działalność "Świadków Jehowy" jest zakazana w Chinach, Korei Północnej, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Iraku i innych krajach.

"Świadkowie Jehowy - kim są? W co wierzą?" - czytaj online - broszura informacyjna wydana przez Świadków Jehowy
źródło: http://www.infosud.ru/judicial_news/20111006/256074308.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)