NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 13 października 2011

Prokurator żąda kary prac przymusowych dla szefa oddziału ałtajskich Świadków Jehowy

Gorno-Ałtajsk, 13 października 2011 roku - RIA Novosti, Elena Kozłowa W czwartek prokurator podczas debaty stron domagał się kary do 140 godzin prac przymusowych dla szefa oddziału organizacji religijnej „Świadkowie Jehowy”, Aleksandra Kalistratowa, oskarżonego o ekstremizm, twierdząc, że proces w pełni wykazał jego winę, donosi korespondent RIA Novosti z sali rozpraw.

Gorno-Ałtajski sąd miejski 14 kwietnia uniewinnił Kalistratowa uzasadnione decyzję tym, że nie ustalono dowodów przestępstwa. Sąd Najwyższy Republiki Ałtaju na wniosek prokuratora o kasację uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ten sam sąd. Powtórne postępowanie procesowe trwało od 22 czerwca. Za podstawę do wszczęcia postępowania posłużyło 48 publikacji, które według organów śledczych, powodują podżeganie do nienawiści etnicznej, a które, według śledczych, rozpowszechniał Kalistratow.

"Pomimo argumentów obrony uważam, że wina Kalistratowa, jeśli chodzi o nawoływanie do nienawiści lub wrogości, a także poniżenie godności ludzkiej ze względu na religię, widoczną w publicznym działaniu [obwinionego], znalazła swoje potwierdzenie w sądzie" - powiedział prokurator Bułat Jaimow, dodając, że niektórych świadków należy traktować jako nie w pełni wiarygodnych, ponieważ, według prokuratorów, ich zeznania miały na celu obronę współwyznawcy i zwolnienie go od sankcji karnych.


Drugi prokurator w debacie oznajmił sądowi, że przestępstwo przypisywane Kalistratowowi ma znamiona przestępstwa przeciwko państwu.

"Naszym zadaniem nie jest ocena religii jako takiej, lecz pytanie, w jakim stopniu jest ona tolerancyjna wobec innych religii, czy to tylko krytyka czy coś więcej, coś, co pobudza do wrogości i obrazy godności ludzkiej. Nawet jeśli jest to wyłącznie propaganda religijna, osoba z doświadczeniem i wykształceniem pozwanego, nie mogła nie zauważyć, że negatywna oceny innych religii stanowi zachętę do zmiany przekonania [ze wskazaniem na religię, która krytycznie odnosi się do pozostałych] , a to kłóci się z zasadą tolerancji" - powiedział i dodał: "Jak inaczej można ocenić stwierdzenie, w którym przedmioty kultu nazywa się obrzydliwością"? Jego zdaniem, takie wyrażenia naruszają godność człowieka."

Po przedstawieniu swoich dowodów prokurator domagał się uznania Kalistratowa winnym i ukarania 140 godzinami prac społecznych. W poprzednim przewodzie sądowym oskarżyciel publiczny wystąpił o karę 160 godzin prac społecznych dla pozwanego.

Adwokaci i cywilny obrońca Kalistratowa uważają, że ich klient jest sądzony bezpodstawnie i domagają się całkowitego uniewinnienia, powołując się między innymi na to, że ekspertyza językowa, na której oskarżenie oparło swoje wnioski nie uwzględniają teologicznej zawartości tekstów. Co więcej, twierdzą oni, że większość artykułów, o rozpowszechnianie których jest posądzany pozwany - to autobiografie współwyznawców Kalistratowa z całego świata.

Sam Aleksander Kalistratow odmówił udziału w debacie, wyrażając swoją wolę wystąpienia na zakończenie procesu w ostatnim słowie. Oczekuje się, że datę ogłoszenia wyroku, sąd wyznaczy w czwartek po południu.
Wcześniej sąd w Gorno-Ałtajsku i Sąd Najwyższy Republiki uznał 18  religijnych publikacji "Świadków Jehowy", które były rozprowadzane w regionie, za materiały ekstremistyczne. Przedstawiciele organizacji religijnej bezskutecznie próbowali kwestionować te decyzje w sądach wyższej instancji.

"Świadkowie Jehowy" - międzynarodowa organizacja religijna. Według przedstawicieli tradycyjnych wyznań  i szeregu badaczy jest ona totalitarną sektą chrześcijańską. Według szacunków samej organizacji, w sierpniu 2009 roku na całym świecie należało do niej około 7 milionów członków. Oddziały organizacji są zarejestrowane w ponad 200 krajach na całym świecie, w tym w krajach Unii Europejskiej, a ich działalność jest zakazana w Chinach, Korei Północnej, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Iraku i szeregu innych krajach.

Centrum administracyjne w organizacji religijnej w Rosji mieści się Sankt Petersburgu. Według centrum, w Rosji zarejestrowanych jest 408 oddziałów lokalnych. W Taganrogu działalność organizacji została zakazana przez sąd. Od tej decyzji złożone zostało odwołanie do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

źródło: http://sibir.ria.ru/incidents/20111013/82155435.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)