NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 4 października 2011

"Świadkom Jehowy" grozi konfiskata mienia

Wspólnoty religijne w co najmniej trzech regionach Kazachstanu zostały ukarane za przeprowadzenie spotkań religijnych w ich własnych mieszkaniach, donosi organizacja występująca w obronie praw człowieka „Forum 18”.

W Kyzyłordzie dwóch członków zarejestrowanej społeczności "Świadków Jehowy" zostało ukaranych po najściu, które miało miejsce podczas religijnego spotkania w domu prywatnym 27 maja bieżącego roku. Gospodyni, u której odbywało się spotkanie, Tamara Magomedowa, zakomunikowano, że jej nieruchomość (grunt i dom) zostaną skonfiskowane, jeśli nadal na terenie jej posesji będą odbywać się zebrania. Mieszka ona w tym domu od 1969 roku, powiedzieli korespondentowi „Forum 18” członkowie wspólnoty.

Tamara Magomedowa została ukarana grzywną w wysokości 10 miesięcznych pensji, tj. 15 120 tenge (około 100 USD), jak czytamy w artykule zatytułowanym "Niewłaściwe wykorzystanie ziemi ". 28 czerwca sędzia sekcji specjalnej sądu administracyjnego Kyzyłordy, Narmagambet Abdikalikow,  odmówił Tamarze Magomedowej złożenia apelacji. Również sąd miejski w Kyzyłordzie odrzucił odwołanie. Obecnie skarga została skierowana do sądu okręgowego. 

Przewodniczacy wspólnoty, Ałmas Żakupow, wstawił się za Tamarą Magomedową i zaprosił adwokata do wystąpienia w jej obronie. Jednak w ten sposób wzbudził gniew policjantów, którzy wszczęli przeciw niemu postępowanie administracyjne w sprawie artykułu "Zamierzone niepodporządkowanie się przewidzianym prawem poleceniom i postanowieniom funkcjonariuszy policji".

28 maja sędzia Narmagambet Abdikalikow skazał Ałmasa Żakupowa na siedem dni aresztu. Odwołanie od tej decyzji do Sądu Okręgowego zostało odrzucone. Międzynarodowa organizacja broniąca praw człowieka „Forum 18” nie zdołała porozmawiać z sędzią Narmagambetem Abdikalikowem: zmarł on dwa dni po decyzji o odmowie złożenia odwołania przez Tamarę Magomedową.

źródło: http://rus.azattyq.org/content/baptist_church_ahmadi_muslims_kazakhstan/24347136.html
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)