NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

sobota, 16 kwietnia 2011

OPINIE: Lew Simkin, profesor prawa : O pewnym wyroku uniewinniającym


16.04.2011 
Świadków Jehowy więziono za Mikołaja Krwawego, za Stalina mądrego, uwielbianego i kochanego, za liberalnego Chruszczowa, za dobrego Breżniewa i tak dalej. Potem przestano.


Nie powinno się zmieniać tradycji. Niedawno w Gorno-Ałtajsku stróze prawa znowu dopięli swego. Koordynatora lokalnej wspólnoty Świadków Jehowy, trzydziestopięcioletniego Aleksandra Kalistratowa sądzono na podstawie artykułu 282 Kodeksu Karnego (wzbudzanie nienawiści lub wrogości ze względu na religię).

Postępowanie karne wszczęto po tym, jak pracownik firmy transportowej przyniósł mu paczki z najnowszymi numerami czasopism „Strażnica” i „Przebudźcie się!” i z ciekawości poprosił o parę broszur dla siebie. W konsekwencji zapłacił za swoją ciekawość - podarowane mu w ten sposób czasopisma musiał oddać w prokuraturze i nie raz składać w tej sprawie zeznania.

Kalistratow był oskarżany za rozpowszechnianie literatury Świadków Jehowy, rozbudzającej wrogość religijną i nienawiść. To prawda, że w grudniu 2009 roku jeszcze nie wiedział o tym, że ta literatura działa w ten sposób. Sąd Najwyższy Republiki Ałtaju uznał te broszury za ekstremistyczne później, 27 stycznia 2010 roku.


Miliony wyznawców tej religii na całym świecie do tej pory nie zdają sobie z tego sprawy. U nas w kraju jest 160 tysięcy Świadków, skupionych w kilkuset zarejestrowanych organizacjach religijnych na czele z oficjalnie uznanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości centrum, które legalnie rozsyła literaturę religijną do lokalnych społeczności.

Jeśli ktoś z nich dopuścił się nielegalnych działań to proszę, ścigajcie ich tak jak wszystkich innych. Ale u nas dzieje się inaczej - nagle stawia się komuś zarzut za to, co wszędzie indziej jest całkowicie zgodne z prawem. A ile marnotrawi się przy tym sił i środków, strach pomyśleć.

W Gorno-Ałtajsku od sierpnia ubiegłego roku trwało wstępne dochodzenie, a od października - postępowanie sądowe. 23 (!) pełne dni przesłuchań, podczas których dziesiątki świadków składało wyjaśnienia odnośnie i tak już dobrze znanej religii, porządku zebrań, działalności głoszenia i tak dalej. Nie udało się udowodnić podżegania do popełniania aktów przemocy, natomiast podkreślali słuszność przekonania Świadków Jehowy o tym, że ich wiara jest prawdziwa - a [w żadnym wypadku] nie można uznać jej za ekstremizm. Tak jakby wyznawcy innych religii myśleli o swojej wierze w inny sposób.

Pozwany w swoim ostatnim wystąpieniu podziękował sądowi za "szczegółową analizę akt sprawy, co pozwoliło sądowi szczegółowo zapoznać się z działalnością organizacji Świadków Jehowy”. Z pewnością nie było to stwierdzenie ironiczne, przecież w takich okolicznościach nikt nie ma ochoty na żarty.

Jednak mamy do czynienia z czarnym humorem. W jakim sensie? Dlaczego zapisana w Konstytucji wolność religijna jest traktowana wybiórczo? 
Czy Prokuratura Generalna i Komisja Śledcza toleruje inicjatywy lokalnych fanatyków? A co na to prezydencka Rada ds. stosunków ze związkami wyznaniowymi i podobne komisje rządowe? Czy można jakoś się między sobą dogadać? Nie sposób, w rzeczy samej, żeby wszyscy zmówili się przeciwko Świadkom Jehowy i komukolwiek, kto im się jeszcze spodoba. 

(…) W przeszłości bywało jeszcze gorzej, powiedzmy w kwietniu 1951 roku, gdy tysiące nieszczęśliwych ludzi, wierzących Świadków Jehowy z całej Ukrainy i Mołdawii wpędzono do wagonów towarowych i zesłano na Syberię. Operacja „Północ” przeprowadzono oczywiście bez jakiegokolwiek procesu sądowego

Po sześćdziesięciu latach, w miniony czwartek 14 kwietnia 2011 roku sąd w Gorno-Ałtajsku wydał wyrok uniewinniający wobec Aleksandra Kalistratowa. Wyobraźcie sobie, że coś takiego mogło się wydarzyć. 

Obawiam się tylko, że gdzie indziej wszystko rozpocznie się od nowa, głównie dlatego, że sprawa ze Świadkami Jehowy wydaje się łatwiejsza niż walka z prawdziwymi ekstremistami. 
Радио ЭХО Москвы


źródło: http://www.echo.msk.ru/blog/lsimkin/766684-echo/
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)