NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 14 kwietnia 2011

Niewinny


Sąd uniewinnił oskarżonego o ekstremizm Świadka Jehowy z Gorno-Ałtajska 

W Gorno-Ałtajskim Sądzie Miejskim 14 kwietnia zakończył się proces przeciwko Świadkowi Jehowy Aleksandrowi Kalistratowowi oskarżonemu o ekstremizm. Sędzia Marina Sokołowskaja ogłosiła wyrok uniewinniający w sprawie karnej. O tym fakcie poinformował Kasparov.ru rzecznik Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji.

Według śledczych, w okresie od października 2008 do grudnia 2009 Kalistratow rozpowszechniał książki, broszury i czasopisma, które zwierające treści ekstremistyczne. Tym samym dopuścił się rzekomo czynów mających na celu podżeganie do nienawiści i wrogości, poniżenia godności ludzkiej i grupy osób ze względu na wyznawaną religię, jak i należących do danej grupy społecznej. W akcie oskarżenia napisano, że:

 "Działania Kalistratowa były skierowane przeciwko wyznawcom innych religii i duchownym, których przekonania religijne różnią się od wierzeń Świadków Jehowy".
Rozprawa rozpoczęła się 20 października 2010. Przesłuchiwano 71 świadków, ale żaden z nich nie potwierdził winy Aleksandra. Na proces przybył przedstawiciel Komisarza ds. Praw Człowieka w Rosji, występując po stronie Kalistratowa. Adwokaci Aleksandra zauważyli, że:

„pozwanemu zarzuca się rozpowszechnianie w 2009roku broszur, które później w 2010 roku zostały umieszcnone w wykazie literatury ekstremistycznej, jednak prawo nie działa wstecz”.
Jak zauważa Centrum Zarządzania wspólnoty, werdykt jest zgodny z jednomyślną decyzją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 10 czerwca 2010 r., który orzekł, że ​​rosyjskie sądy naruszyły prawo moskiewskiej społeczności Świadków Jehowy, odmawiając jej ponownej rejestracji. Orzeczenie głosi, że państwo rosyjskie "musi spełnić wymogi prawne ... położyć kres naruszeniom stwierdzonym przez Trybunał i wyeliminować ich skutki, tak aby przywrócić, w miarę możliwości sytuację, która istniała przed naruszeniem".

Sophia Mikitik 


tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)