NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 8 kwietnia 2011

"Z młotkiem na czarownice" w Petersburgu

Kto by pomyślał, że w XXI wieku, w Sankt Petersburgu mieszkają  potomkowie inkwizytorów, którzy w XV wieku spalili Joannę d'Arc! Szczególnego rodzaju "polowanie na czarownice" w zwykłym budynku mieszkalnym w dzielnicy Krasnogwardiejska urządził 54-letni mężczyzna. Wynik: dwie staruszki w szpitalu, wobec mężczyzny winnego zajścia prowadzone jest dochodzenie.

Do zdarzenia, które miało miejsce 6 kwietnia 2011 roku wieczorem w korytarzu kamienicy nr  26, budynek 1, przy ul Chasańskiej prawdopodobnie można by uznać za "zwykłą kłótnię sąsiedzką", gdyby nie okoliczności, które mu towarzyszyły. Tydzień wcześniej 54-letni mężczyzna, który mieszka w domu w jednym z mieszkań, nakleił na ścianie ogłoszenie: "Tu mieszkają czarownice". Jak mówią, lokatorzy szybko zorientowali się do kogo może się ono konkretnie odnosić: na jednej z klatek schodowych w sąsiedztwie"inkwizytora" mieszkały dwie starsze panie - matka i córka, w  wieku 87 i 52 lat, będące Świadkami Jehowy. Te "Bogu ducha winne kobiety", według dostępnych informacji, nie były szczególnie aktywne w rekrutacji sympatyków wśród sąsiadów, ale czymś widać wzbudziły niezadowolenie sąsiada. I ten postanowił sam dokonać sądu nad „wiedźmami” i zmusić je do wyrzeczenia się wiary.


6 kwietnia 2011 roku około godziny 20-ej „następca” Torquemady [hiszp.. inkwizytor - przyp. tłum.], dzwoniąc do mieszkań odwiedzał sąsiadów. Według śledczych, miał przy sobie młotek i nóż, którymi zadał kobietom liczne rany, po czym spokojnie wrócił do swego mieszkania.

Sąsiedzi zaalarmowani krzykiem wezwali karetkę i organy ścigania. Jak poinformowały "Fontankę" służby prasowe OWR [Ochrony Wewnątrzresortowej], mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu i przewieziony do 13 komisariatu policji.

Poszkodowane kobiety hospitalizowano w Szpitalu Aleksandrowskim. Według wstępnych informacji, jedna z nich ma otwarte złamanie czaszki, a druga - liczne rany cięte.

Zatrzymany mężczyzna podobno wyparł się udziału w zdarzeniu. Jak mówią, w rozmowach z funkcjonariuszami spraw wewnętrznych, wielokrotnie powtarzał słowo "czarownice", co budzi wątpliwości  co do poczytalności "inkwizytora”. Nie jest wykluczone, że będzie on poddany badaniom psychiatrycznym.

W związku z zaistniałym faktem została wszczęta sprawa karna na podstawie art. 30-105 (usiłowanie zabójstwa) Kodeksu Karnego FR. W najbliższym czasie sąd rozważy prośbę śledczych o ustalenie dla niego środka przymusu w postaci zatrzymania.

Tatiana Wostriłowa,
"Fontanka.ru"


źródło: http://www.fontanka.ru/2011/04/08/111/
tłumaczenie: rikardo        współpraca: G.L.

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)