NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

sobota, 27 kwietnia 2013

Prokuratura zaskarżyła orzeczenie przeciwko przewodniczącemu ałtajskiego oddziału Świadków JehowyProkuratura Republiki Ałtaj złożyła w Sądzie Najwyższym [dla tego] regionu wniosek o kasację wyroku uniewinniającego szefa* lokalnego oddziału organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy" Aleksandra Kalistratowa, oskarżonego o ekstremizm, oświadczył agencji RAI "Novosti" przedstawiciel prokuratury Republiki.

Sąd miejski Gorno-Ałtaju 14 kwietnia 2012 roku uniewinnił Kalistratowa, oskarżonego o podżeganie do nienawiści i wrogości na tle religijnym, ze względu na brak znamion przestępstwa.
"Zwracamy się o ponowne rozpatrzenie sprawy, ponieważ wierzymy, że wyrok uniewinniający Kalistratowa, nie ma uzasadnienia w świetle braku zgodności ustaleń sądu ze stanem faktycznym, a także z powodu błędnej oceny sprawy" - powiedział rzecznik.


Według niego, termin rozpatrzenia sprawy przez Sąd Najwyższy Republiki Ałtaju zostanie wyznaczony po zebraniu przez sąd miasta Gorno-Ałtaj wszystkich materiałów sprawy w celu przeniesienia ich do sądu wyższej instancji.


Śledztwo wykazało, że Kalistratow rozpowszechniał książki, broszury, czasopisma, "zawierające treści o tematyce ekstremistycznej", że jego działania były "skierowane przeciw członkom innych religii i ich duchowieństwu, poglądom religijnym, które różnią się od głoszonych przez Świadków Jehowy. W aktach sprawy mówi się o 48 artykułach, w których według opinii organów śledczych występują treści nawołujące do nienawiści etnicznej.

Prokurator zażądał dla Kalistratowa kary w formie 160 godzin prac społecznych, uznanie go winnym na podstawie cz. 1 artykułu 282 Kodeksu Karnego (nawoływanie do nienawiści lub wrogości i poniżanie godności ludzkiej).


Sędzia, odczytując werdykt, zwróciła uwagę, że ani podczas śledztwa, ani podczas procesu nie zostało udowodnione, że Aleksander Kalistratow rozpowszechniał wspomnianą zakazaną literaturę.


"Świadkowie Jehowy" - międzynarodowa organizacja religijna. Według przedstawicieli tradycyjnych religii i niektórych religioznawców, jest ona totalitarną pseudo-chrześcijańską sektą. Według danych samej organizacji  w sierpniu 2009 roku należało do niej około 7 milionów ludzi.


Działalność Świadków Jehowy jest zakazana w Chinach, Korei Północnej, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadżykistanie, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Iraku i w szeregu innych krajach.


Centrum Administracyjne tej organizacji religijnej w Federacji Rosyjskiej znajduje się w Petersburgu. Według danych centrum, w Rosji zarejestrowanych jest 408 oddziałów lokalnych. W wielu miastach w Rosji działalność organizacji jest zakazana na mocy orzeczeń sądowych. Decyzje te zostały zaskarżone do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

* umowne określenie mediów używane w stosunku do ich zdaniem przewodzących w lokalnych społecznościach Świadków Jehowy


źródło: http://ria-sibir.ru/viewnews/44935.html?cdate=2011-8-25
 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)