NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 18 lipca 2012

W obwodzie czelabińskim zakazano zgromadzenia Świadków Jehowy

18 lipca 2012 roku

W rejonie Czelabińska ponownie zakazano masowej imprezy - po zespole rockowym odmowę na przeprowadzenie kongresu z udziałem ponad dwóch tysięcy ludzi otrzymała organizacja religijna "Świadkowie Jehowy", podaje korespondent agencji prasowej "DOSTĘP1" powołując się na służbę prasową regionalnego zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

"Na religijnym spotkaniu w rejonie Krasnoarmiejskim  mieli zebrać się zwolennicy z całego Uralskiego Okręgu Federalnego. Zgromadzenie dla prawie dwóch tysięcy ludzi, które miało się odbyć w miejscowości Pietrowka od 20 lipca do 5 sierpnia. Na początku lipca przedstawiciel "Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji" wysłał na dres administracji rejonu Krasnoarmiejskiego stosowne pismo"- podano na stronie.


Ze względu na rozmiar przedsięwzięcia powołano lokalną specjalistyczą komisję do zbadania miejsca, w którym miał się odbyć kongres. W skład grupy roboczej weszli przedstawiciele powiatu administracji, pracownicy policji, prokuratorzy, MSN (Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych) i innych organów nadzoru."W zakresie kontroli gruntów we wsi Pietrowka Komisja wykazała szereg naruszeń, które zagrażają życiu i zdrowiu obywateli, w tym brak podstawowych środków bezpieczeństwa pożarowego" - stwierdzono w oświadczeniu.


Na podstawie wyników badań Krasnoarmiejska administracja powiatowa postanowiła odmówić "Świadkom Jehowy" zgody na przeprowadzenie na jej terytorium kongresu okręgowego. Oficjalne postanowienie zostało przekazane do organizatora.


Przypomnijmy, że w rejonie Czelabińska był już precedens zakaz imprez masowych - władze regionów  Argajaszskiego, a następnie Kaslijskiego odmówiły przeprowadzenia Festiwalu Rockowego "Granice Uralu".W międzyczasie organizatorzy Prawosławnego Zjazdu Szkolnego "Trzeźwość" nie napotkali sprzeciwu władz lokalnych  - wydarzenie także miało miejsce na powietrzu nad brzegiem Uwildy, w obozie namiotowym przez tydzień mieszkało co najmniej 500 osób.


źródło: http://www.dostup1.ru/society/society_42324.html 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)