NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 31 lipca 2012

Ponad miliard ludzi podlega [różnym] ograniczeniom wolności religijnej

(fragment artykułu)


W ROSJI


Według danych z rocznego sprawozdania na temat przestrzegania wolności religijnych rządy takich krajów jak Rosja, Irak, Nigeria i Bahrajn, na działania grup, które uznają za ekstremistyczne, reagują ograniczeniem wolności religii i popierają nietolerancję społeczeństwa wobec nich. Często władze nie odróżniają pokojowych praktyk religijnych od działalności przestępczej lub terrorystycznej. Aby ograniczyć wolności religijnych różne rządy odwołują się do prawa o zniesławieniu, apostazji i bluźnierstwie.


Ekstremizm na Kaukazie doprowadził do ​​negatywnych postaw wobec tradycyjnych grup muzułmańskich w innych regionach kraju. Rząd nadal korzysta z prawa "o przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej", aby uzasadnić ataki na instytucje religijne, przetrzymywanie i prześladowanie ich członków, jak również ograniczenie wolności wyznania mniejszości religijnych, wśród nich - zwolenników tureckiego teologa muzułmańskiego Saida Nursi, Świadków Jehowy, członków ruchu "Falun Gong" i scjentologów.Budynek z napisem "Sala Królestwa Świadków Jehowy" w Rosji.


Szereg radykalnych rosyjskich gazet nacjonalistycznych opublikowało artykuły o treściach antysemickich, antymuzułmańskich i o charakterze ksenofobicznym i są one dostępne w całym kraju. W Rosji 19 grup muzułmańskich zostało określonych jako terrorystyczne i zakazanych. Z raportu wynika, że zasadniczo władze kraju szanują wolność religii. Chociaż w Rosji nie ma ustawy określającej religię państwową, Rosyjski Kościół Prawosławny i inne tradycyjne wspólnoty religijne mają przewagę nad innymi, stwierdza raport.


Do państw od dłuższego czasu systematyczne dopuszczających się łamania wolności religijnej zaliczają się Chiny, Iran, Korea Północna i Arabia Saudyjska. Pakistan i Afganistan raport nazywa słabymi obrońcami wolności religijnej.

W podsumowaniu raportu autorzy stwierdzają, że pomimo przedstawionych w nim danych, wydarzenia z 2011 roku pokazują, że zmiany na lepsze są możliwe.

źródło: http://rus.azattyq.org/content/freedom-of-religion-us-gosdep-report/24662011.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)