NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 3 maja 2012

Świadkowie Jehowy - ich sytuacja w Rosji


W ostatnim czasie w Rosji Świadkowie Jehowy są bardzo krytykowani i prześladowani. Pod ich adresem kieruje się szereg oszczerstw. Proponujemy zapoznanie się z wiarygodnymi informacjami i wyciągnięcie własnych wniosków...

Świadkowie Jehowy funkcjonują od 130 lat.  Prowadzą aktywną działalność misjonarską w 266 krajach i terytoriach na świecie, włączając w to 30 krajów, w których ich działalność jest prawnie zakazana (kraje trzeciego świata, państwa komunistyczne i muzułmańskie). Liczba aktywnych głosicieli sięga 7 659 019 (dane z 2011 roku), a na uroczystość Pamiątki przybyło19 374 737 osób. Co roku ochrzczonych w tej religii jest blisko 300 000 ludzi.  Ich działalność w skali światowej koordynuje 98 biur oddziału, rozmieszczonych na całym świecie i kierujących 109 403 zborami. Spotkania wspólnoty odbywają się w specjalnych budynkach, zwanych Salami Królestwa. W Rosji poprzednicy Świadków Jehowy  - nazywani Badaczami Pisma Świętego, pojawili się jeszcze pod koniec XIX wieku. Zasadniczy wzrost dokonał się na początku lat 90-tych, gdy stali się oni jedną z bardziej liczących się religii w rzeczywistości poradzieckiej. W najbliższym czasie staną sie oni w Rosji czwartą pod względem liczebności członków organizacją religijną! W obecnej chwili w Rosji jest 165 447 aktywnych głosicieli,  а na uroczystość Pamiątki śmierci Chrystusa przybyło 291 310 osób. Na terytorium Federacji Rosyjskiej działa 2 407 zborów Świadków Jehowy, w których w ubiegłym roku do chrztu przystapiło 5 709 osób. В 2011 roku Świadkowie Jehowy spędzili w służbie kaznodziejskiej 46 199 451 godzin, zaznajamiając innych ze swoją religią. W obecnym roku Świadkowie Jehowy pomagają zapoznać się ze swoją wiarą 8 491 000 ludziom, prowadząc z nimi domowe studia biblijne.

Wielkie religie w naszym kraju, na widok takiego geometrycznego wzrostu Świadków Jehowy wypowiedzieli im otwartą wojnę. Wydano niezliczoną ilość książek, artykułów, wyprodukowano wiele filmów mających na celu przedstawienie tej religii jako totalitarnej sekty. В latach 2008-2011 nasiliła się wywierana na nich presja. A w ostatnich latach wierzący w Rosji są poniżani przez urzędników i milicję. W jednym miejscu po drugim naruszane są ich prawa i bezprawnie konfiskuje sie ich rzeczy osobiste. Znane są też przypadki zwolnienia i dyskryminacji dzieci w szkole ze względów religijnych. Prasa nieustannie drukuje oczerniające ich artykuły. Czy są niebezpieczni? Czy są totalitarną sektą? Czy zmuszają do przemocy i samobójstw? Czy przyczyniają sie do rozpadu rodzin? Przyjrzyjmy się sami...

" Świadkowie Jehowy zajmują takie stanowisko jak pierwsi chrześcijanie.
 Oczerniani i prześladowani, trzymają się najwyższych ideałów w tym skorumpowanym, chylącym się ku upadkowi świecie".

- (prokurator sądu apelacyjnego m. Toruń, Polska)


źródło: http://clubs.ya.ru/4611686018427422442/

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)