NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 13 marca 2012

Znane problemy Rosji

13.03.2012 11:05
Уполномоченный по правам человека в РФ В.Лукин 
Na początku marca 2012 roku opublikowano raport Komisarza ds. Praw Człowieka w Rosji, Władimira Łukina za rok 2011. Tematy nadużycia przepisów anty-ekstremistycznych i związanych z tym nadużyć policji i naruszenia prawa do wolności sumienia i wyznania zostały zaprezentowane w dokumencie w trzech rozdziałach. 
W rozdziale Prawo do prywatności  jako przykład naruszenia przez organy ścigania dopuszczalnego gromadzenia danych osobowych przytoczono skargę Świadków Jehowy z Kirowa, którzy pod koniec 2010 roku bez przedstawienia jakichkolwiek zarzutów lub wyjaśnienie przyczyn zatrzymania zostali oni przewiezieni do Wydziału Spraw Wewnętrznych i pobrano od nich odciski palców.
Jak stwierdzono w rozdziale raportu  Prawo do wolności sumienia w 2011 roku pod adresem Komisarza wpłynęły skargi przedstawicieli ponad 30 organizacji religijnych. Chodziło o bezprawne działania funkcjonariuszy organów ścigania w odniesieniu do związków wyznaniowych - t.j. kontroli, przeszukań, konfiskaty literatury, nieuzasadnione pociągnięcie wierzących do odpowiedzialności administracyjnej i karnej, utrudnianie ich działalności władze i lokalne samorządy. Szczególny rozdział poświęcono sprawie przewodniczącego organizacji Świadków Jehowy w Gorno-Altajsku, Aleksandra Kalistratowa.
W rozdziale Prawo do swobodnego otrzymywania i przekazywania informacji Komisarz tradycyjnie zwraca uwagę na takie zjawiska, jak ograniczenie krytyki władz przy pomocy ustawodawstwa anty-ekstremistycznego i rozszerzona interpretacja terminu "ekstremizm".  Szczegółowej analizie poddano postanowienie plenum Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z 28.06.2011 № 11 "O praktyce sądowej w sprawach karnych dotyczących przestępstw o charakterze ekstremistycznym". Rzecznik Praw Obywatelskich ubolewa, że inicjatywa SN w celu wyjaśnienia przepisów nie dotyczyła procesu cywilnego. Ponadto komisarz podkreśla, że propozycje przedstawione przez jego przedstawiciela w sprawach związanych z definicją "grupy społecznej" i oznak jawności, a także znaczenia wiedzy specjalistycznej w praktyce sądowej przypadków anty-ekstremistycznych nie zostały w pełni uwzględnione. W rezultacie SN nie udało się przezwyciężyć wątpliwości prawnych w kwestii kwalifikacji ekstremizmu.

ReligioPolis


źródło: http://religiopolis.org/news/4192-izvestnye-rossii-problemy.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)