NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 13 marca 2012

I tak w nieskończoność


Басня про овечий экстремизм. Картинка с сайта komitet.rusunion.ru 
Kurski prokurator znalazł przesłanki ekstremistyczne w broszurze, którą sąd uznał za nieekstremistyczną 
Pristieński Sąd Rejonowy (obwód Kurski) rozpatruje apelację prokuratora okręgowego o uznanie za ekstremistyczne i konfiskatę pięciu publikacji "Świadków Jehowy". Jak oznajmiła  portalowi Kasparov.Ru 13 marca służba prasowa Centrum Administracyjnego "Świadków Jehowy" w Rosji,
jedna z publikacji w 2009 roku była już przedmiotem postępowania sądowego i Rostowski Sąd Rejonowy nie znalazł w niej oznak ekstremizmu.
Rzecz dotyczy broszur „Co się dzieje z człowiekiem po śmierci”. Prokurator w swoim wystąpieniu powołał się na wnioski kurskich specjalistów, którzy uznali za ekstremistyczny cytat hiszpańskiego filozofa Miguela de Unamuno zamieszczony w tej broszurze. Obrona przedstawiła sądowi szereg ekspertyz, przeprowadzonych przez instytucje cenione jeśli chodzi o badanie tego typu publikacji, a także orzeczenie Rostowskiego Sądu Rejonowego i zgłosiła wniosek o umorzenie sprawy w odniesieniu do tej broszury. Prokurator poprosił o czas na zastanowienie. Kolejne posiedzenie sądu wyznaczono na 14 marca.
Adwokat Siergiej Pałagin, przedstawiciel obrony, skomentował tę sytuację następująco:
"Okazuje się, że prokuratura, po przegranym procesie w jednym sądzie może w praktyce niemal w nieskończoność zwracać się z tym samym żądaniem w którymkolwiek z setek innych sądów rejonowych w Rosji.
W tej sytuacji obrona praw przed sądem nie ma sensu, nie daje się też możliwości wypowiedzenia obu stronom w trakcie procesu sądowego oraz przyczynia się do nihilizmu prawnego w społeczeństwie i wśród urzędników."
Zauważmy, że to już nie po raz pierwszy urzędnikom obwodu  Kurskiego nie podobają się publikacje. Z tego powodu organy ścigania Kurska w 2011 roku wszczęły sprawę karną w związku z opublikowaniem w materiałach propagandowych regionalnego oddziału „Sprawiedliwa Rosja" karykatury, na której przedstawiono mężczyznę podobnego do gubernatora obwodu, Aleksandra Michajłowa.
Sophia Mikitik

źródło: http://www.kasparov.ru/material.php?id=4F5F1143D68C8

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)