NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 2 lutego 2012

Kałużanom zakazano pobierać materiały ekstremistyczne prosto z internetu

02.02.2012 15:40
Калужанам запретили скачивать экстремистские материалы напрямую
Niedawno prokuratura kałużska wyegzekwowała u dostawców internetowych w obwodzie Kałużskim zakaz dostępu do strony, na której znajdują się materiały uznane za ekstremistyczne. 

- Kontrola wykazała, że szereg dostawców internetowych umożliwiała użytkownikom internetu dostęp do zasobów bazy danych pozwalającej na pobieranie z bezpośredniego łącza (materiałów tekstowych, nagrań audio i wideo) zawierającej artykuły ekstremistyczne, uznane za takowe - podajena podstawie orzeczenia Rosyjskiego Sądu Rejonowego dla miasta Machaczkały w republice Dagestanu - podano na oficjalnej stronie prokuratury obwodu Kałużskiego. - Audyt wykonany przez prokuraturę obwodu zobowiązuje dostawców internetowych do działania na rzecz wyeliminowania naruszenia prawa. W wyniku podjętych przez nich czynności wykazane naruszenia usunięto, a dostęp użytkowników do bazy danych, zawierającej materiały ekstremistyczne, został ograniczony.

Jednak, praktycznie wszyscy dostawcy i specjaliści uważają, że tego typu środki, podjęte lokalnie, są bezużyteczne.

- Blokowanie dostępu do strony w obrębie lokalnego dostawcy nie uniemożliwia dostępu zainteresowanych użytkowników do zakazanej informacji - powiedział pracownik techniczny jednego z dostawców w Kałudze. - Zakaz na poziomie lokalnym można porównać z zakazem podróży do Moskwy z Kaługi przez Obnińsk, mając swiadomość faktu, że istnieje wiele alternatywnych tras. Podobnie w sieci - wystarczy po prostu dokonać kilku prostych manipulacji na komputerze i zakaz przestanie działać w ciągu sekund, a lokalny dostawca nie jest fizycznie w stanie temu zapobiec. Jedynym sposobem radzenia sobie z nielegalnymi treściami - to zamknąć stronę i pociągnięcie do odpowiedzialności jej właściciela lub zmuszenie go do usunięcia materiału ekstremistycznego z witryny.

Wspomnijmy, że trochę wcześniej, 31 stycznia, prokuratura zobowiązała 25 lokalnych dostawców w obwodzie Kałużskim do zablokowania dostępu do stron internetowych, promujących narkotyki.

Ze strony kp40.ru

źródło: http://www.kaluga-poisk.ru/news/kaluzhanam-zapretili-skachivat-ekstremistskie-materialy-napryamuyu/

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)