NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 29 listopada 2011

DOKUMENT: Ministerstwo Edukacji Baszkirii opublikowało listę potencjalnie niebezpiecznych dla szkół kościołów chrześcijańskich i fałszywych wierzących. Oświadczenie Rady ekspertów ds religii i prawa

W październiku 2011 roku (25.10.2011 № 14-04 \ 122) Wiceminister Edukacji Baszkirii A. Sz. Surin rozesłał pismo do szefów władz oświatowych i dyrektorów placówek oświatowych z ostrzeżeniem o obecności różnych wyznań i nowych ruchów religijnych w instytucjach edukacyjnych. Pismo zawiera otwarte wezwanie do likwidacji szeregu grup religijnych, które są  oficjalnie zarejestrowane w Federacji Rosyjskiej. Pod adresem wielu wyznań kierowane są obraźliwe oceny i opinie.

W piśmie wiceministra wprowadza się pojęcie "zagranicznych organizacji religijnych o przekonaniach destrukcyjnych", których przedstawiciele rzekomo stanowią wielkie niebezpieczeństwo dla naszego kraju. Urzędnik twierdzi, że w kraju funkcjonuje około 100 takich organizacji, a wśród nich - Świadkowie Jehowy, scjentolodzy, Kościół Moona, Kościół Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich (mormoni), zielonoświątkowcy, adwentyści dnia siódmego i baptyści (w zasadzie, wymienione w wykazie uznane wyznania chrześcijańskie - zielonoświątkowcy, adwentyści, baptyści, mormoni są zbliżone do ruchów pseudochrześcijańskich, które uznawane są jako kościoły w większości krajów).

Powołując się na nieznanych ekspertów, psychiatrów, nauczycieli wiceminister Surin zauważa, że wszystkie te stowarzyszenia uznawane w Rosji i zarejestrowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, rozbijają rodziny, niszczą "wszelkie stosunki społeczne", niszczą tradycje narodowe i kulturę, "świadomość społeczną młodych ludzi", "autorytet tradycyjnych religii."

Urzędnik Ministerstwa Edukacji podkreśla sposób rozpowszechniania poglądów wymienionych wyznań wśród młodzieży i zwraca uwagę na najbardziej "karygodne" metody rozpowszechniania tych przekonań - "wprowadzenie ideologii przybiera formę widowiska scenicznego: muzyki, slajdów, bezpłatnego udostępniania Biblii, i tak dalej". Wszystko to zakrawa na przestępstwo i stanowi jeden z przejawów ekstremizmu.


Oburzenie wiceministra wywołuje fakt, że grupy religijne dążą do poprawy stosunków z władzami lokalnymi, a także z instytucjami edukacyjnymi. W związku z tymi nowymi żądaniami, zgodnie z którymi cały szereg wyznań zasługuje na obelgi i upokorzenie, wiceminister domaga się przestrzegania prawodawstwa w dziedzinie edukacji i zezwolenia na działalność edukacyjno-szkoleniową jedynie na podstawie pisma z rekomendacją ministra lub wiceministra (co samo w sobie jest poprawne, ale zasadniczo zalecenie ministra w tym przypadku proponuje zmianę prawa).
Ponadto, w piśmie wymienia się obszary, w których wierzący "destrukcyjnych", "nietradycyjnych" wyznań będą podlegały segregacji. W szczególności wiceminister twierdzi, że Departament Edukacji i szkoły powinny  kierować uczestników na konkursy, zawody i innych dziecięce oraz pedagogiczne przedsięwzięcia tylko w porozumieniu z Ministerstwem Baszkirii, to jest w świetle przepisów i ograniczeń niniejszego listu.

W końcu na spotkaniach nauczycieli i godzinach zajęć, jak również różnego rodzaju spotkaniach, na wniosek ministerstwa należy przeprowadzić akcję edukacyjną na temat szkodliwości tych "destrukcyjnych ideologii" dla młodych ludzi.

Należy zauważyć, że wiceminister edukacji A. Sz. Surin powołuje się na pismo szefostwa FSB Białorusi № 10/05 \ 7733 z 05.08.2008, który zawiera analizę sytuacji w zwalczaniu ekstremizmu w kraju. W piśmie tym mowa jest dosłownie o tym, że "stwarzającymi zagrożenie" są "zagraniczne organizacje religijne o przekonaniach destrukcyjnych". Ponadto powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa Białorusi dokument zwraca uwagę, że wielu członków tych organizacji, chociaż nie wymienia sie ich z nazwy, rzekomo odmawiają kształcenia się w placówkach oświatowych i służby w Siłach Zbrojnych (jeśli chodzi na przykład o Świadków Jehowy, wiadomo, że preferują oni alternatywną służbę cywilną, ale to nie jest przestępstwem).

(...)

W Republice działa Rada do spraw stosunków między państwem a związkami wyznaniowymi, która zawsze była źródłem pokoju, tolerancji i gwarantem władzy społecznego partnerstwa władz wspólnot religijnych, wzorem dla wielu innych podmiotów Federacji Rosyjskiej.

Jednakże, ponieważ dochodzi do obrazy stowarzyszeń religijnych, które funkcjonują w Rosji całkowicie zgodnie z prawem, a wiele z nich stanowi część historycznego dziedzictwa chrześcijańskiej historii naszego kraju (np. baptyści, zielonoświątkowcy i adwentyści, jednak Mormoni przybyli do Rosji przed rewolucją 1917 roku, a Świadkowie Jehowy byli prześladowani za czasów stalinowskich), to list otwarty Ministerstwa Edukacji Narodowej jest przejawem publicznego podżegania do nienawiści religijnej i wrogości w Republice Baszkirii. Propaganda niższości jakichkolwiek religii, wyznań, obywateli Rosji na podstawie ich przynależności do jakiejkolwiek ideologii religijnej jest poważnym i bezpośrednim naruszeniem Konstytucji FR, ustawy o wolności sumienia i związków wyznaniowych, Ustawy o przeciwdziałaniu działalnosci ekstremistycznej w Federacji Rosyjskiej.
W związku z tym w imieniu Rady Ekspertów ds. religii i prawa, naszych kolegów, religioznawców, prawników i wierzących w regionach, proszę o przyjęcie tego oświadczenia Rady jako list otwarty do opinii publicznej i mediów oraz oficjalne odwołanie do Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej i Prokuratury Republiki Baszkirii z prośbą o kontrolę działalności Ministerstwa Edukacji Baszkirii w kwestii naruszenia prawodawstwa Federacji Rosyjskiej o przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej.

Działalność Ministerstwa Edukacji Baszkirii prowadzi do tworzenia statusu dzieci drugiej kategorii w szkołach i [przebieg] dochodzenia w tej sprawie będzie poddany publicznej kontroli - religioznawców, prawników i przedstawicieli mediów.

Roman Łunkin, prezes Rady Ekspertów ds. religii i prawa, starszy pracownik naukowy Instytutu Europy RAN

Opublikowano na stronie internetowej "Religia i Prawo", 28 listopada 2011 roku
źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=88137&type=view

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)