NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 19 maja 2011

Duchowny obraźliwie wypowiadał się o rodzicach [młodych Świadków]. Wersja Świadków Jehowy


Священник ругался в родителей. Версия Свидетелей Иеговы 


15 maja w ormiańskiej prasie pojawiła się informacja o tym, że ojciec duchowny Jesai Artienian (na zdjęciu) zakazał dwom przedstawicielom organizacji religijnej „Świadków Jehowy” Andronikowi Makwiecjanowi i Samuelowi Grigorianowi głosić na terenie należącym do cerkwi Św. Astwacacina (Bogurodzicy) w południowej części Erewania. Świadkowie rzekomo grozili duchownemu, że podadzą go za to do sądu.


Rzecznik prasowy organizacji „Świadków Jehowy” w rozmowie z przedstawicielem sieci internetowej Epress.am, Tirgan Ajrapietjan przedstawił przebieg wydarzenia w wersji Makwiecjana i Grigoriana.

    15 maja około godziny 9-ej rano wspomniane osoby (Świadkowie) rozmawiały  ze starszym mężczyzną z dala od cerkwi, przed pomnikiem Szirazu. Po zakończeniu rozmowy podjechał do nich zielony „Ford”, z którego wysiadł  mężczyzna w cywilnym ubraniu. Zapytał ich jak się nazywają, po czym powiedział, że to jest jego terytorium i zażądał, żeby nie rozmawiali tutaj z ludźmi o Biblii. Młodzi ludzie poprosili go, by przedstawił stosowny dokument. Obywatel, który - jak się okazało w trakcie rozmowy - był księdzem, rozgniewał się i zaczął wobec młodych ludzi używać obraźliwych i niecenzuralnych słów, domagał się, żeby podali swoje adresy zamieszkania i numery telefonów. Jak wyznali młodzi ludzie, duchowny mówił tak głośno, że zwrócił uwagę ludzi stojących po przeciwnej stronie ulicy. Następnie [ten] ksiądz w cywilnym ubraniu sięgnął do kieszeni, żeby wyjąć z niej telefon komórkowy i próbował zrobić im zdjęcie.

Jeden z młodych ludzi zakrył telefon ręką. Rozwścieczony tym duchowny Artienian, wymachując rękami przed twarzą Andronika Makwiecjana zaczął go obrażać, przeklinać, [czyniąc uwagi] także pod adresem jego rodziców i grożąc, że skontaktuje się z ich „szefami”. Odsuwając rękę duchownego od swojej twarzy Andronik starał się go przywołać do porządku. Świadom tego, że jest poniżany w miejscu publicznym oraz że atmosfera rozmowy staje się coraz bardziej napięta i zaczyna wymykać się spod kontroli, zostawił swój adres i numer telefonu. Po tym starszy mężczyzna [z którym wcześniej rozmawiali] odciągnął na stronę księdza Artieniana. Młodzi ludzie odeszli.

Tego samego dnia do Makwiecjana zadzwoniono z szaumiańskiego komisariatu policji i oznajmiono, że duchowny Jesai Artienian złożył na niego skargę. Około 19.30 młodzi ludzie zjawili się na policji i złożyli wyjaśnienia na temat zaistniałego incydentu.

źródło: http://www.epress.am/ru/2011/05/19/
tłumaczenie: rikardo
                 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)