NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 20 kwietnia 2011

Rosyjskie władze wywierają presję na adwokatów Świadków Jehowy i prawników domagając się, aby powstrzymali się oni od uczestniczenia w procesach

20 kwietnia 2011 roku

Władze rosyjskie kontynuują przeszukania w domach Świadków Jehowy i nursystów*, których próbują oskarżać o "ekstremizm", podaje Forum 18 . Prawnicy, którzy bronią ich w sądach, są także pod presją władz. Świadek Jehowy Elena Grigoriewa, postawiona przed sądem w Astrachaniu, powiedziała, że jej pracodawcę odwiedzili przedstawiciele organów wykonawczych i sugerowali mu, aby poprosił ją, żeby się zwolniła z pracy. Jak powiedziała,  proponowano jej to zrobić na własną prośbę, aby uniknąć problemów”.

Policja w Astrachaniu oświadczyła reporterowi "Forum 18, że" jest mało prawdopodobne, że wywierano wpływ  na "jej zwolnienie, a jej były pracodawca odmówił komentarza. Obie grupy wierzących znajdują się pod nadzorem państwa.

Lokalne centrum walki z ekstremizmem wręczyło jakuckim protestantom „natrętne” ankiety.  Policja zapytana przez przedstawiciela Forum 18 odmówiła wyjaśnień, jak te informacje będą wykorzystane z informacji wynika oraz czy przeciwko respondentom zostanie wszczęte postępowanie karne.
Na obrońcę Świadka Jehowy Eleny Grigorjewej z Astrachania, która jest oskarżona o podżeganie do nienawiści (art. 282) za to, że rozmawiała o swojej wierze z innymi ludźmi, Gulfirę Zakarajewą wywierano presję, aby zrezygnowała z uczestnictwa w procesie, powiedział współwyznawca oskarżonej. Jednak rzecznik Świadków Jehowy Grigorij Martynow potwierdził w rozmowie z Forum 18  5 kwietnia, że ​​Zakarajewa nadal pracuje jako adwokat Grigorjewej.

Po rozpoczęciu dochodzenia przeciwko Świadkowi Jehowy Grigorjewej musiała ona zawiesić swoją działalność w charakterze pracownika socjalnego. W jej domu 8 lutego przeprowadzono rewizję a 11 lutego musiała opuścić pracę. Grigorij Martynow wyjaśniłł, że przedstawiciele władzy wykonawczej poradzili jej pracodawcy, aby jej powiedział, żeby napisała pismo o rezygnacji. Byli koledzy Grigorjewej z Wydziału Pomocy Społecznej w Achtubińsku odmówili komentarzy na ten temat.

Członkowie finansowanej przez przebywającego na emigracji w USA tureckiego działacza religijno-politycznego Fetullaha Gulena organizacji Nurcular. W Azerbejdżanie działalność jej jest zakazana. „Nursyści” działają tymczasem legalnie m.in. w Kirgistanie i Kazachstanie, gdzie prowadzą sieć tureckich liceów. Choć przez władze azerbejdżańskie oskarżana jest o działalność wywrotową, organizacja Nurcular koncentruje się na działalności misjonarskiej i edukacyjnej, odżegnując się od stosowania przemocy. Represje wobec organizacji wynikają z obaw silnie laickich azerbejdżańskich elit rządzących o próby przeszczepienia na grunt azerbejdżański tureckiego politycznego islamu [przyp. tłum.].źródło:  http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=83634&cf=
tłumaczenie: rikardo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)