NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 21 listopada 2013

OŚMIOOSOBOWA RODZINA ZASZTYLETOWANA W MEKSYKU ZA 115$ DŁUGU,

ARESZTOWANO DWÓCH PODEJRZANYCH
Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych za brutalne spowodowanie śmierci ośmioosobowej rodziny za ponad 1 500 pessos (115$) długu podczas gdy pogrążeni w smutku sąsiedzi i przyjaciele usiłują zrozumieć przerażające morderstwo religijnej rodziny – w tym trójki małych dzieci.

Jeden z podejrzanych powiedział dziennikarzom w środę, że stał na straży na zewnątrz domu, podczas gdy drugi mężczyzna zatrzymany w związku ze sprawą zadawał  ofiarom śmiertelne ciosy nożem z powodu niezapłacenia długu w wysokości przeszło 1 500 pessos (115$) za hodowlę psów.
 
"Oni, rodzina, byli szanowanymi ludźmi, oddanymi dla zboru i Bogu. W każdy czwartek i niedzielę uczęszczali na zebrania [organizowane przez zbór] " powiedział starszy [zboru] Ismael Toribio. „To jest coś, czego nie potrafię wyjaśnić. Jesteśmy w szoku.”

Z uwagi na powszechny w Ciudad Juarez brak zaufania do systemu sprawiedliwości i obawiając się, że przyznanie się do winy mogłoby doprowadzić do torturowania niewinnych ludzi skłoniło prokuratorów do zaprezentowania dwóch aresztowanych mężczyzn prasie i pozwolili dziennikarzom na zadawanie im pytań (…).

Wygląd żadnego [z mężczyzn], którzy pojawili się [na konferencji prasowej] nie wskazywał na złe traktowanie, ale tylko jeden z nich, 21-letni Jezus Mendoza Hernandez, rozmawiał z dziennikarzami. Powiedział, że drugi z podejrzanych, 31-letni Edgar Lujan Guevara, był tym, który odpowiada za zabicie [rodziny].
  
"Ja pilnowałem drzwi, ale nikogo nie zabiłem" - powiedział Mendoza Hernandez.

Powiedział, że przyszli do tej rodziny miesiąc temu, żeby odebrać dług, który głowa rodziny, Maximo Romero, był winny (…).W tym czasie Romero Sanchez powiedział, że nie mają oni pieniędzy.

Kiedy podejrzani wrócili w niedzielę i Romero Sanchez po raz kolejny powiedział im, że nie mają pieniędzy, członkowie rodziny zostali zasztyletowani, powiedział prokurator Enrique Villarreal Macias.  

Mendoza Hernandez powiedział dziennikarzom, że usłyszał wrzaski, wszedł do środka i zobaczył Romero Sancheza i jedną kobietę, [oboje] martwych. Powiedział, że w tym momencie wziął 2500 pesos ($ 192) z kieszeni i portfeli [nieżyjących] ludzi, [którzy byli] w domu i wyszedł.

Prokurator, Villarreal Macias, powiedział, że dwóch innych podejrzanych o udział w zabójstwach nadal przebywa na wolności, (…).

Ale Mendoza Hernandez powiedział, że on i Lujan Guevara działali sami.

Wcześniej tego dnia, prokuratorzy sugerowali, że motywem zabójstwa był dług związany z walkami psów, a nie hodowlą psów.

Nie jest jasne, dlaczego małe dzieci zostały zabite, chociaż prokuratorzy spekulują, że skoro podejrzani mieszkali w pobliżu i jeden z nich znał rodzinę, mogli się oni obawiać, że dzieci mogłyby ich zidentyfikować.

Wcześniej tego dnia,  naczelny prokurator w północnym stanie Chihuahua, Jorge Gonzalez Nicolas, powiedział, że „sytuacja wymknęła się spod kontroli, i dlatego [sprawcy] ich zabili”.  Powiedział, że zabójcy wzięli pieniądze i trzy pojazdy [znajdujące się na terenie] nieruchomości.

Gubernator prowincji Chihuahua, Cesar Duarte, powiedział  lokalnym mediom, że władze będą się domagać  dla zabójców wyroków dożywocia, jeśli zostaną skazani. Chociaż wyroki dożywocia należą w Meksyku do rzadkości, w roku 2010 władze ustawodawcze stanu Chihuahua zatwierdziły ustawę wprowadzającą dożywocie dla niektórych przypadków morderstw, w tym morderstw wielokrotnych lub gdy ofiary były torturowane przed śmiercią.

Pogrążeni w żałobie sąsiedzi

Około 150 osób zebrało się w środę wieczorem w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Ciudad Juarez na pogrzebie czterech członków rodziny, której ojciec pracował jako mechanik i naprawiał i sprzedawał używane samochody.

"Oni, rodzina, byli szanowanymi ludźmi, oddanymi dla zboru i Bogu. W każdy czwartek i niedzielę uczęszczali na zebrania [organizowane przez zbór] " powiedział starszy [zboru] Ismael Toribio. „To jest coś, czego nie potrafię wyjaśnić. Jesteśmy w szoku.”

Kiedy podejrzani wrócili w niedzielę i Romero Sanchez po raz kolejny powiedział im, że nie mają pieniędzy, członkowie rodziny zostali związani, zakneblowano im usta i zasztyletowano w ich własnym domu w biednej dzielnicy.

Wśród zabitych wraz z Romero Sanchezem była jego żona, ich cztero- i sześcioletnie dzieci, i czworo innych krewnych, w tym dwulatek.

Starsi zboru powiedzieli, że nigdy nie słyszeli, żeby o rodzina Romero Sancheza miała jakieś problemy.

 Można by zapytać dlaczego (do tego doszło)?’ powiedział starszy [zboru] Daniel Sierra pytając [obecnych na pogrzebie członków] zboru. "Ponieważ szatan jest władcą tej ziemi."

źródło: http://latino.foxnews.com/latino/news/2013/11/21/family-eight-stabbed-to-death-over-115-in-mexico-two-suspects-arrested/

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)