NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 21 listopada 2013

Ośmioosobowa rodzina zabita rzekomo za przeszło 115 dolarów długuKobieta przechodzi obok domu w Ciudad Juarez, w którym została zamordowana ośmioosobowa rodzina. Jeden z podejrzanych o udział w niedzielnym brutalnym zasztyletowaniu ośmioosobowej rodziny w tym przygranicznym mieście powiedział dziennikarzowi w ostatnią środę, że stał na straży na zewnątrz domu  w czasie gdy drugi z zatrzymanych zadawał śmiertelne rany kłute ofiarom na skutek niezapłaconego długu w wysokości ponad 1 500 pessos (115 dolarów)

(AP Photo/Juan Carlos Llorca)
 

CIUDAD JUAREZ, Meksyk - Pogrążeni w żałobie sąsiedzi i przyjaciele w [Ciudad] Juarez, w Meksyku, nie mogą pojąć makabrycznej zbrodni dokonanej na religijnej rodzinie, łącznie z trójką dzieci w tym przygranicznym mieście, której ojciec nie był w stanie spłacić ponad 115 dolarów długu, jak podaje prokuratura.
Starszy zboru Świadków Jehowy, Daniel Sierra, wygłasza mowę pożegnalną dla czworga członków rodziny zamordowanych w niedzielę 20 listopada 2013 roku. Sunday at Kingdom Hall in Ciudad Juarez, Mexico, Wednesday, Nov. 20, 2013. 

(AP Photo/Juan Carlos Llorca)

Maximo Romero Sanchez, który pracował jako mechanik, naprawiał i sprzedawał używane samochody, najwyraźniej był winny pieniądze zabójcom.

Prokuratorzy powiedzieli, że zabójcy przyszli do domu tej rodziny miesiąc temu próbując odzyskać dług, który Romero Sanchez był im winien, 115 dolarów opłaty za (?) psa. W tym czasie Romero Sanchez powiedział, że nie mają oni pieniędzy.

Kiedy podejrzani wrócili w niedzielę i Romero Sanchez po raz kolejny powiedział im, że nie mają pieniędzy, członkowie rodziny zostali związani, zakneblowano im usta i zasztyletowano w ich własnym domu w biednej dzielnicy.

Wśród zabitych wraz z Romero Sanchezem była jego żona, ich cztero- i sześcioletnie dzieci, i czworo innych krewnych, w tym dwulatek.

Starsi zboru powiedzieli, że nigdy nie słyszeli, żeby o rodzina Romero Sancheza miała jakieś problemy.

Około 150 osób zebrało się w środę wieczorem w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Ciudad Juarez na pogrzebie czterech członków rodziny.

"Oni, rodzina, byli szanowanymi ludźmi, oddanymi dla zboru i Bogu. W każdy czwartek i niedzielę uczęszczali na zebrania [organizowane przez zbór] " powiedział starszy [zboru] Ismael Toribio. „To jest coś, czego nie potrafię wyjaśnić. Jesteśmy w szoku.”

Można by zapytać dlaczego (do tego doszło)?’ powiedział starszy [zboru] Daniel Sierra pytając [obecnych na pogrzebie członków] zboru. "Ponieważ szatan jest władcą tej ziemi."

Władze aresztowały dwóch podejrzanych, po tym, jak śledczy znaleźli we wtorek u nich ślady krwi na ubraniu, powiedział asystent prokuratora stanu Chihuahua, Enrique Villarreal Macias.

Wykonano testy DNA na podstawie próbek pobranych z paznokci ofiar.

Z uwagi na powszechny w Ciudad Juarez brak zaufania do systemu sprawiedliwości i obawiając się, że przyznanie się do winy mogłoby doprowadzić do torturowania niewinnych ludzi skłoniło prokuratorów do zaprezentowania dwóch aresztowanych mężczyzn prasie i pozwolili dziennikarzom na zadawanie im pytań (…).

Wygląd żadnego [z mężczyzn], którzy pojawili się [na konferencji prasowej] nie wskazywał na złe traktowanie, ale tylko jeden z nich, 21-letni Jezus Mendoza Hernandez, rozmawiał z dziennikarzami. Powiedział, że stał na straży na zewnątrz [domu], podczas gdy drugi z podejrzanych, 31-letni Edgar Lujan Guevara, zadawał ciosy sztyletem członkom rodziny.


"Ja pilnowałem drzwi, ale nikogo nie zabiłem" - powiedział Mendoza Hernandez.

Powiedział dziennikarzom, że słyszał wrzaski, wszedł do środka i zobaczył Romero Sancheza i jedną kobietę, [oboje] martwych.

Powiedział, że w tym momencie wziął 2500 pesos ($ 192) z kieszeni i portfeli [nieżyjących] ludzi, [którzy byli] w domu i wyszedł.

Prokurator, Villarreal Macias, powiedział, że nadal poszukiwanych jest dwóch innych podejrzanych o udział w zabójstwach, układając zwłoki trojga małych dzieci na ciałach pięciu [martwych] dorosłych w łóżkach w domu.


Ale Mendoza Hernandez powiedział, że on i Lujan Guevara działali sami.

Policja odgrodziła czerwoną taśmą drzwi domu rodziny, w którym miała miejsce zbrodnia, Wiązka czerwona zbrodni policja taśmie sceny pozostało do. Brudne ulice w sąsiedztwie opustoszały, a sąsiedzi nie chcą mówić o tym, co się stało.

Większość domów miała ciężkie łańcuchy i kłódki na drzwiach.


Nie jest jasne, dlaczego małe dzieci zostały zabite, chociaż prokuratorzy spekulują, że skoro podejrzani mieszkali w pobliżu i jeden z nich znał rodzinę, mogli się oni obawiać, że dzieci mogłyby ich zidentyfikować.Wydaje się, że śledczy mają wszystkie [niezbędne dowody w sprawie], ale wykluczyli udział  gangu narkotykowego w zabójstwach w mieście, które w [ostatnich] latach ucierpiało na skutek przemocy kartelu.

"Nie możemy powiedzieć, są to pojedyncze incydenty z pewnością, ale dowody wskazują, że (w tym przypadku) zabójcy zamierzali zabić swoje ofiary, nie zabrali ze sobą broni palnej i ograniczyli się do użycia przedmiotów, które znaleźli w domu", powiedział [prokurator] Villarreal Macias.
  
źródło: http://www.dailynews.com/general-news/20131121/mexico-family-of-8-allegedly-killed-over-115-debt


0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)