NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 18 czerwca 2013

W obwodzie Kustanajskim zarekwirowane broszury i płyty Świadków Jehowy uznano za otwarcie ekstremistyczne*

В Костанайской области, изъятые у Свидетелей Иеговы брошюры и диски, признали откровенно экстремистскими

"Jawnie ekstremistyczny charakter" - taki wniosek wysnuli eksperci po zapoznaniu się z broszurami i płytami zarekwirowanymi u Świadków Jehowy. Wkrótce znane będzie stanowisko prokuratury [w tej sprawie]. Niewykluczone, że zostanie wszczęte postępowanie karne. Będzie to sprawa precedensowa dla regionu Kustanajskiego, pisze gazeta "Megapolis".Ta historia rejonu Karabałyskiego w obwodzie Kustanajskim zyskała międzynarodowy rozgłos. Zaczęło się od tego, że czujny obywatel zadzwonił na komisariat Policji Powiatowej i poinformował, że w jednym z domów zbierają się ludzie w celu zbiorowego oddawania czci [Bogu]. Przybyli na miejsce policjanci wezwali do rozejścia się 30 zebranych tam członków wyznania Świadków Jehowy, skonfiskowali ich literaturę religijną i płyty CD.
 
O skomentowanie całej sprawy ze Świadkami poprosiliśmy eksperta Departamentu ds Spraw Wyznań Religijnych, Julię Denisenko.-Na wstępie chciałabym coś wyjaśnić: nie wzywaliśmy do rozejścia się, zapukaliśmy do domu, grzecznie wyjaśniliśmy, dlaczego przyjechaliśmy i zapytaliśmy ile czasu potrzebują, aby dokończyć swoje kazanie - opowiada Julia. - Jaki sens byłoby krzyczeć, robić skandal, skoro masz pewność, że wszystko jest zgodne z prawem? Zwłaszcza w obecności dzieci. 

- Więc spotkaliście się z nieprzyjaznym przyjęciem?- Natrafiliśmy na bardzo negatywną reakcję, skierowano na nas natychmiast telefony komórkowe i zaczęto nas nagrywać. Powiedziano nam: "Nie macie prawa na podstawie anonimowego donosu!" Ale przecież policja musi reagować także na anonimowe zgłoszenia.

- Jakie książki skonfiskowaliście?

- Do ekspertyzy skonfiskowano dziewięćset książek, broszur, płyt CD. Były na nich podane adresy drukarni w USA, Niemczech, Japonii i Rosji. A na niektórych ulotkach podano wielkość nakładu, np. 1 mln egzemplarzy, 14 mln...


- Jakie są wyniki ekspertyzy literatury, którą przeprowadził Departament ds Wyznań Religijnych?

- Część literatury nosi znamiona jawnie ekstremistyczne. W tej literaturze znajdują się bezpośrednie ataki na 
religie tradycyjne. Jawnie antyrządowe treści. Na przykład ONZ nazywana jest twierdzą szatana i wyraźnie jest to widoczne na zdjęciu: na budynku ONZ przedstawiono flagi jej państw członkowskich, a powyżej namalowany jest diabeł.

Chciałabym zwrócić uwagę, że w skonfiskowanej literaturze jest wiele szczegółowych instrukcji dla Świadków dotyczących działalności misjonarskiej. Są też książki, w których uczniom proponuje się szereg sposobów na przyciągnięcie kolegów z klasy do ich [Świadków] stowarzyszenia religijnego.

* z tzw. "jawnie ekstremistyczną" treścią można zapoznać się na OFICJALNEJ STRONIE ŚWIADKÓW JEHOWY - PUBLIKACJE

źródło: http://www.zakon.kz/4562335-v-kostanajjskojj-oblasti-izjatye-u.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)