NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 6 czerwca 2013

ETPC ukarał grzywną Federację Rosyjską za ujawnienie danych dwóch kobiet będących Świadkami Jehowy
МОSKWA, 6 czerwca - RAPSI, Maria Zujewa. 

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ЕTPC) ukarał Rosję za naruszenie praw dwóch kobiet będących członkami organizacji religijnej Świadkowie Jehowy w wyniku skargi w związku z ujawnieniem informacji znajdujących się na ich kartach medycznych, podano w opublikowanym w czwartek orzeczeniu Trybunału.

Skarga dotyczy zlecenia przez prokuraturę w Sankt Petersburgu w czerwcu 2007 roku wszystkim szpitalom informowania o odmowie transfuzji krwi Świadków Jehowy w związku z [prowadzonym] postępowaniem o legalności organizacji, stwierdza się w decyzji sądu.

Skarżący odwołali się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w związku z tym, że ujawnienie ich dokumentacji medycznej o odmowie transfuzji krwi w czasie ich pobytu w szpitalach państwowych stanowi naruszenie artykułu 8 (prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego) i artykułu 14 (zakaz dyskryminacji) Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
 
Skarżącymi były trzy rosyjskie obywatelki, należące do Świadków Jehowy: Jekatierina Awiłkina, urodzona w 2006 roku mieszkająca w Nalczyku, Nina Dubinina, urodzona w 1959 roku, mieszkająca w Murmańsku i Walentyna Żukowa, urodzona w 1956 roku, mieszkająca w obwodzie Leningradzkim, a także sama organizacja religijna "Centrum Administracyjne Świadków Jehowy w Rosji" w Sankt-Petersburgu.

Trybunał stwierdził naruszenie przez władze rosyjskie artykułu 8 Konwencji w związku ze skargą Awiłkiny i Żukowej, nie znajdując uzasadnienia dla ujawnienia poufnych informacji medycznych o wnioskodawcach. Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Rosji zapłacić 5 tys. euro za szkody niematerialne dla każdej z nich, a także 2,5 tys. euro kosztów sądowych na rzecz Awiłkiny i 1 900 euro dla Żukowej.

W tym samym czasie ETPC uznał za nie do przyjęcia skargę organizacji religijnej i Dubininej, nie stwierdzając faktu ujawnienia informacji medycznych u tej ostatniej. Decyzja nie jest prawomocna i w ciągu trzech miesięcy od daty jej ogłoszenia każda ze stron może zwrócić się o przekazanie sprawy do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

źródło: http://rapsinews.ru/international_news/20130606/267687380.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)