NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 2 maja 2013

W Armenii zostanie utworzona Komisja republikańska do spraw służby alternatywnej i pracy dla rekrutówParlament Armenii na posiedzeniu 2 maja podczas drugiego ostatnim czytaniu naniósł poprawkę w ustawie „O służbie alternatywnej” . Poza tym parlamentarzyści wnieśli poprawki do ustawy „O zmianie Kodeksu Prawnego”.

Zgodnie z oświadczeniem ministra sprawiedliwości Republiki Armenii, Grajra Towmasina, projekt ustawy przewiduje oddzielenie wojskowej służby alternatywnej od pracy zastępczej. Wspomniana inicjatywa od dłuższego czasu była przedmiotem rozmów z wieloma organizacjami pozarządowymi i międzynarodowymi. Chociaż w istocie zmianie ulega w sumie niewiele artykułów, to jednak te zmiany z jednej strony są bezpośrednio związane z kwestią bezpieczeństwa narodowego, a z drugiej – z wolnością religijną organizacji religijnych. Armenia może uzyskać miejsce w Komitecie Ministrów Rady Europy pod warunkiem, że Erewań przyjmie na siebie szereg [wynikających z tego faktu] obowiązków. Do obowiązków tych należy również dostępność [wojskowej] służby alternatywnej równolegle z istniejącą czynną służbą wojskową. W ostatnich latach nie doszło do powstania Instytutu służby alternatywnej w Armenii. Póki co instytut ten znajduje się w fazie prac legislacyjnych. W latach 2005-2006 tylko niewiele osób, które w istniejącym porządku [prawnym] korzystało z [możliwości pełnienia] służby alternatywnej, jednak po niedługim czasie zostali zmuszeni do jej przerwania, po czym następowało prześladowanie w trybie karnego postępowania sądowego. Niektóre z tych osób zostały skazane, a w odniesieniu do innych postępowanie przed sądem trwa nadal. Zaproponowany pakiet ustaw, z jednej strony zmierza do rozwiązania problemu bezpieczeństwa narodowego, a z drugiej – do uregulowania spraw związanych ze swobodami religijnymi.


"Równolegle z czynną służbą wojskową  mamy wojskową służbę alternatywną, ale jedynie w trybie legislacyjnym. Trybunał Europejski niejednokrotnie wskazywał na to podkreślając stosunkowo długi czas służby alternatywnej pełnionej przez odbywających ją osób podlegających obowiązkowi wojskowemu. Wnosząc zmiany do tego projektu mamy zamiar oddzielić pojęcia „praca alternatywna” i „alternatywna służba wojskowa” – oświadczył Towmasjan. Z alternatywnej służby wojskowej mogą skorzystać te osoby, których przekonania religijne związane są z odmową noszenia broni. Oznacza to, że mogą one pełnić służbę wojskową, ale bez broni w rękach. Zwłaszcza, że w siłach zbrojnych istnieją tego rodzaju służby. Minister oświadczył także, że w tej sprawie zostanie powołana specjalna komisja republikańska, w skład której wejdą przedstawiciele różnych organów wykonawczych władzy, takich jak oświata, ochrona zdrowia, opieki społecznej, obrony i policji. „Komisja ta będzie orzekać, kto może być skierowany do pracy alternatywnej a kto do wojskowej służby alternatywnej. Z doświadczeń międzynarodowych w tej dziedzinie wynika, że zakres tych służb jest dość szeroki. Skróceniu ulegnie obowiązujący czas odbywania służby alternatywnej: z 36 miesięcy do 30-stu.” powiedział minister sprawiedliwości. Zgodnie z jego oświadczeniem alternatywna służba wojskowa odbywać się będzie pod nadzorem wojska, natomiast praca zastępcza podlegać będzie organowi zatwierdzonemu przez rząd.

Jednak propozycje rządowe spotkały się z bardzo negatywną reakcją znacznej części posłów, upatrujących go jako konsekwencję nacisku ze strony struktur europejskich. W ich opinii inicjatywa wprowadzenia poprawek wynika z tego, że przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka rozpatrywanych jest ponad dwadzieścia spraw skierowanych przez uchylających się od służby w wojsku członków organizacji religijnej Świadkowie Jehowy. Ponadto od początku tego roku Europejski Trybunał Praw Człowieka zobowiązał władze Armenii do wypłacenia trzech z nich po 10 tysięcy euro odszkodowania za straty moralne i koszty postępowania sądowego. Ale co innego niepokoi parlamentarzystów. W kontekście orzeczeń ETPC i wynikających z nich zmian legislacyjnych obawiają się oni znacznego wzrostu liczby uchylających się od służby wojskowej poborowych i faktycznych nadużyć wobec tak powstałej możliwości. W obliczu nierozwiązanej kwestii w rejonie karabachskim, praktycznie ciągłych przypadków łamania zawieszenia broni w tym regionie, jak również na granicy ormiańsko-azerskiej, pośród coraz bardziej rozbrzmiewającego głosu wojowniczych wypowiedzi z Baku, [taka] liberalizacja ustawodawstwa może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego [Armenii].


źródło: http://www.arminfo.info/index.cfm?objectid=EF49A260-B31D-11E2-A46BF6327207157C
Arminfo logo

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)