NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 16 kwietnia 2013

Wspólnota religijna [Świadków Jehowy] złożyła skargę do Trybunału Europejskiego na Państwową Komisję ds Współpracy z organizacjami religijnymi Azerbejdżanu

Религиозная община подала жалобу в Европейский суд на Госкомитет Азербайджана по делам религии

W Azerbejdżanie wspólnota religijna "Świadkowie Jehowy" złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w związku z kilkoma roszczeniami Państwowej Komisji ds. Współpracy z organizacjami religijnymi Azerbejdżanu. Według azerskiej agencji prasowej "AAP"  w opinii społeczności skarga pod adresem Państwowej Komisji Azerbejdżanu dotyczą nieograniczonego importu literatury religijnej, stosowania cenzury stosunku do niej [wspólnoty], itd.


"AAP" zwraca uwagę, że skarga została już przyjęta i zatwierdzona przez ETPC. Roszczenia zostały złożone niezależnie od siebie. Są wśród nich zażalenia członków społeczności Giulsiry Akczurinej Gajazovnej i Kamili Muhammedaliewej Szowkietownej, których odwołania nie zostały uznane przez Sąd Najwyższy Azerbejdżanu.

W artykule przypomniano, że ​​wcześniej Drugi Sąd Administracyjno- Ekonomiczny Baku nie uznał odwołania złożonego przez wspólnotę . Sąd Apelacyjny Baku utrzymał tę decyzję w mocy. Sąd Najwyższy Azerbejdżanu również utrzymał wyrok w mocy, nie uznając tym samym roszczenia wspólnoty.
Państwowa Komisja Współpracy z organizacjami religijnymi Azerbejdżanu nie opublikowała w związku z tym żadnych komentarzy, stwierdza raport.

Warto podkreślić, że w raporcie Departamentu Stanu USA " O wolności religii", powiedziano, że pomimo iż  Konstytucja Azerbejdżanu gwarantuje wolność religii, w praktyce przepisy prawa i polityka władz ogranicza tę wolność. W 2011 roku władze Azerbejdżanu przeprowadziły akcje w niektórych wspólnotach religijnych, konfiskata materiałów o charakterze religijnym,  a także nękały i aresztowały członków społeczności muzułmańskich i chrześcijańskich.

Ponadto w trakcie procesu o [prawną] rejestrację grupy religijne spotykają się z uciążliwymi wymogami ze strony władz. Proces rejestracji jest swego rodzaju narzędziem, które jest używane przez władze Azerbejdżanu wobec niepożądanych grup religijnych. Grupy [religijne] działające bez [wymaganej] rejestracji są prześladowane przez władze w formie kary grzywny i spraw sądowych domagających się ich zamknięcia, podaje raport Departamentu Stanu USA.

 


źródło: http://www.panorama.am/ru/law/2013/04/16/az-religion/

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)