NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

niedziela, 14 kwietnia 2013

Ponowne otwarcie Sali Królestwa po zniszczeniu przez pożar.To jest zupełnie nowy początek dla Sali Królestwa Świadków Jehowy w University Heights, którą począwszy od grudnia 2011 roku trzykrotnie próbowano podpalić.

Z pomocą setek ochotników, którzy poświęcają swój czas, umiejętności i doświadczenie sala została kompletnie przebudowana.

"To naprawdę błogosławieństwo, że możemy tu znowu przebywać", powiedział starszy korzystający z miejscowej Sali, Ted Dorius.
 
Sala Królestwa Świadków Jehowy na Adams Avenue w University Heights rozpoczęła w sobotę swój błogosławiony nowy początek [istnienia].

Od jej otoczenia na zewnątrz do głównego audytorium w środku budynku - z miejscami do siedzenia, wykładziną i systemem wideo najnowszej generacji, aktualizowanym systemem alarmowym, w tym wzmocnionymi drzwiami, a także z salą konferencyjną i pomieszczeniem przeznaczonym na klasę do studiowania Biblii.
 
"Więcej osób może uczestniczyć w naszej szkole ... Możemy mieć dwa zebrania szkoły [teokratycznej] w tym samym czasie," powiedział Dorius.

Pod koniec 2011 i na początku 2012 roku, podpalacze trzykrotnie usiłowali podpalić Salę Królestwa, powodując szkody wartości setek tysięcy dolarów.
 
"Nie byliśmy w stanie uratować ani jednej rzeczy z Sali Królestwa," powiedział.

W jednym z wypadków strażacy natrafili na [ślady sprawcy], który włamał się do sali i oblał ją benzyną, choć nie udało mu się rozpalić ognia.

Budynek został też zdewastowany przez wandali, którzy z części ściany zewnętrznej fasady Sali zdemontowali napis [z nazwą Sala Królestwa Świadków Jehowy] i namalowali sprayem napis „666”.

"To było bardzo przykre, że ktoś mógł to zrobić," powiedział Dorius.

Choć udało się zniszczyć budynek, nie udało się zgasić ducha zboru, który spowodował, że z całego San Diego przybyli ochotnicy, aby pomóc w odbudowie.

"Wielu z naszych braci to profesjonaliści w branży budowlanej - więc ochoczo ofiarowali swój czas," powiedział.

W sumie zespół 776 wolontariuszy pracował łącznie przez 14 weekendów, aby pomóc w kompletnej modernizacji Sali Królestwa, doprowadzając wszystko do obecnego stanu.

Stara hala została wybudowana w 1960 roku. Miejscowa społeczność, także nękana przez podpalaczy, okazała również swoje poparcie.
 
"Otrzymaliśmy wiele wsparcia od naszych sąsiadów ... Niektórzy zostawiali kwiaty, inni chcieli przyczynić się do wyżywienia wolontariuszy poprzez ofiarowane na ten cel pieniądze," powiedział.
 
W ubiegłym roku pięć zborów, które korzystają z tej sali, ponad 300 członków, spotykało się w innych Salach Królestwa zlokalizowanych w całym San Diego.
 
“Nie opuściliśmy w tym czasie ani jednego zebrania” powiedział Dorius

Miniatura
Sala Królestwa otwarta ponownie po podpaleniu w 2012 rokuPowiązane artykuły:  Trzecia próba podpalenia Sali Królestwa
Coraz większe zaniepokojenie po podpaleniu Sali Królestwa

Miniatura Nerwowa atmosfera po próbie podpalenia Sali Królestwa w 2012 roku
źródło: http://www.760kfmb.com/story/21971704/kingdom-hall-reopens-after-devastating-arson-attacks#.UWyCjLbFH8Q.facebook

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)