NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 14 marca 2013

Posłowie Parlamentu Europejskiego wzywają do uwolnienia z aresztu ośmiu Świadków Jehowy.


Trzynastu członków Parlamentu Europejskiego podpisało się pod listem do prezydenta Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedowa z wezwaniem do natychmiastowego zwolnienia z aresztu ośmiu członków organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy", którzy są ukarani za odmowę służby wojskowej ze względów religijnych, podaje Alternative Turkmenistan News.

W piśmie skierowanym do Berdymuhamedowa 1 marca, posłowie przypomnieli apel Komitetu ONZ ds. Praw Człowieka skierowanym do rządu Turkmenistanu o zaprzestanie prześladowań ludzi z powodów religijnych i uwolnienie tych, którzy ucierpieli z swoje przekonania zamknięci w więzieniach.

"Jak wiadomo, wiara nie pozwala  Świadkom Jehowy odbywać służbę wojskową, nawet w tych krajach, w których służba ta jest obowiązkowa. Służba alternatywna  pozwoliłaby zwolennikom takich ruchów religijnych połączyć swoje religijne i obywatelskie obowiązki. Jak rozumiemy, taka alternatywna służba nie jest dostępna w Turkmenistanie" - czytamy w liście parlamentarzystów.

Parlamentarzyści przypomnieli prezydentowi Turkmenistanu, że specjalny sprawozdawca ONZ ds. wolności religii i wyznania, który odwiedził Turkmenistan w 2008 roku, wyraził niepokój z powodu kryminalizacji sprzeciwu sumienia wobec służby wojskowej ze względów religijnych. Zdaniem europosłów w ciągu ostatnich pięciu lat w Turkmenistanie za odmowę służby wojskowej skazanych zostałoco najmniej 17 osób.

"Międzynarodowy Pakt o Prawach Obywatelskich i Politycznych (ICCPR) - umowa, która chroni prawo wierzeń i praktyk religijnych - praewiduje zasady świadczenia niemilitarnej służby zastępczej. W marcu 2012 roku Komitet ONZ ds. Praw Człowieka - organ, który monitoruje realizację ICCPR - wezwał pana rząd do przyjęcia wyrazistych mechanizmów ochrony prawa w związku ze sprzeciwem sumienia wobec służby wojskowej, zaprzestania prześladowania z tego powodu i uwolnienia więzionych za to osób"- czytamy w liście, którego pełny tekst jest dostępny w języku angielskim pod tym linkiem.

Pod listem do prezydenta Turkmenistanu podpisali się - przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Włoch, Polski i Rumunii.
   
Międzynarodowa agencja informacyjna «Fergana»


źródło: http://www.fergananews.com/news.php?id=20349

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)