NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 13 marca 2013

OSZUŚCI ZOSTANĄ ZDEMASKOWANI


Paris13-1Rada Państwa Francji umożliwiła Świadkom Jehowy dostęp do dokumentacji zwierającej oskarżenia pod ich adresem. Informację na ten temat podano w wydawnictwie Metro (Francja)                          

Rada Państwa udostępniła Świadkom Jehowy prawo dostępu do niektórych dokumentów międzyresortowej komisji ds monitorowania i zwalczania sekt (MIVILUDES) zawierających oskarżenia pod adresem wierzących.

Po raz kolejny Świadkowie Jehowy wygrali batalię przed sądem. We wtorek kanał telewizyjny RTL podał wiadomość o tym, że 22 lutego Rada Państwa uchyliła orzeczenie Sądu Administracyjnego Paryża, który odmówił Świadkom Jehowy dostępu do dokumentów o domniemanych popełnionych przez nich przestępstwach.

Ta decyzja pozwoli Świadkom Jehowy zapoznać się z danymi zebranymi przeciwko nim przez międzyresortową komisję ds monitorowania i kontroli ruchów sekciarskich (MIVILUDES). W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarza "Metro" przewodniczący Federacji Świadków Jehowy we Francji Guy Kanonisi z zadowoleniem przyjął tę decyzję: "Niniejsze postanowienie spełniło wszystkie nasze oczekiwania i jest odzwierciedleniem państwa prawa."
  • Ochrona osób dostarczających informacje
Kilka lat temu Świadkowie Jehowy zwrócili się z tą sprawy do sądu. Guy Kanonisi wyjaśnił powody tego odwołania: "Możliwość zaznajomienia się z tymi dokumentami pozwala nam wykazać, że nagłośnione [przez media] dokumenty, które przedstawiano jako dowód przestępstwa, w rzeczywistości nie są niczym więcej niż pustymi oskarżeniami." Do chwili wydania przez Radę Państwa decyzji 15 dni temu różne organa systematycznie odmawiały tej grupie zgody na wniosek o dostęp do tych dokumentów. Teraz jednak Rada Państwa orzekła, że sąd administracyjny powinien ponownie rozważyć tę kwestię w całości. "W oparciu o decyzję Rady Państwa jesteśmy pewni sukcesu" - powiedział Guy Kanonisi.
 
Z punktu widzenia krytyków tego ruchu, głównym powodem do niepokoju jest ochrona świadków i osób dostarczających informacje (często krewnych tych, którzy ucierpieli od sekt) i zgodzili się rozmawiać Miviludes. "Pragnę uspokoić tych ludzi, którzy nadal informują nas o przypadkach dotyczących sekt, że będą mogły zachować anonimowość" - powiedział w rozmowie z "Metro" Serge Blisco. Nie jest on zbyt zaniepokojony decyzją Rady Państwa i dodaje: "Dla nas oznacza to przede wszystkim więcej pracy przy sortowaniu dokumentów, w których figurują nazwiska osób udzielających informacji."
  • Nowe zwycięstwo
Jednak decyzja ta jest kolejnym zwycięstwem Świadków Jehowy w sporach z organami rządu. W czerwcu 2011 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) uznał skargę organizacji na działania rządu Francji i stwierdził naruszenie art. 9 Konwencji Europejskiej, który gwarantuje wolność wyznania. Trybunał Europejski orzekł, że rząd nadmiernie opodatkował Świadków Jehowy, ponieważ darowizny na rzecz związków wyznaniowych i zborów są zwolnione z opodatkowania. W 2012 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł w tej samej sprawie, że Francja jest zobowiązana do zapłaty Świadków Jehowy 4,6 milionów euro, bezpodstawnie od nich ściągniętych. 
  
[...] 

Przekłąd z ang.. Daria Dawidienko
Oryginał: HRW 

ReligioPolis

  

źródło: http://religiopolis.org/publications/5986-donoschiki-stanut-izvestny.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)