NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 4 lutego 2013

ZNIEWAGA GWARANTOWANA


...Wobec organizacji religijnej Świadków Jehowy w Rosji, podlegającej spektakularnym, nieuzasadnionym prześladowaniom sądowym ze strony władz, nadal podejmowane są próby wykluczenia [jej z życia społecznego]. Populistyczny szum towarzyszący obrażaniu uczuć wierzących - zjawisko wykorzystujące [swoistą] interpretację określonego artykułu kodeksu karnego - szczególnie wyraziście stosują przedstawiciele władz państwowych w stosunku do wybranych grup i wspólnot religijnych w kraju.

I tak na przykład funkcjonariusze organów ścigania uważają za całkiem normalne wkroczenie do pomieszczeń, w których Świadkowie Jehowy odbywają spotkanie religijne, tak jak to miało miejsce 29 stycznia 2013 roku w Nowokujbyszewsku. Jak zawsze podczas tego typu otwartych, prostackich demonstracji [siły] urzędnicy, "stróże prawa", dając upust swoim uprzedzeniom religijnym w stosunku do wierzących, nie czekając na zakończenie zebrania rozpoczęli kontrolę pomieszczeń, rzeczy osobistych i przesłuchiwanie zebranych. Usprawiedliwieniem szczególnie jawnego znieważania rodaków było postanowienie wydane przez lokalny Wydział Spraw Wewnętrznych.

W czasie przeprowadzonej kontroli przedstawiciele władz skonfiskowali literaturę religijną Świadków Jehowy i opublikowali "Uwagi wyjaśniające" obecnych, do których zmuszono wierzących, polegające na uzasadnieniu powodów, dla których się zebrali. "Stróże prawa" odmówili wydania kopii protokołu o "zdarzeniu", które miało miejsce oraz wyjaśnień udzielonych przez obywateli.

W comiesięcznym rejestrze naruszeń przepisów dotyczących wolności sumienia i wyznania przez władze administracyjne w styczniu 2013 roku służba prasowa Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy zanotowała mniej takich precedensów niż w poprzednim miesiącu. Jednak  funkcjonariusze organów ścigania i inni urzędnicy państwowi, a także poszczególne obywatele, jawnie naruszający elementarne normy prawa i moralności, nadal pozostają bezkarni. Można to uznać za rezultat zaciekłego konserwatyzmu pewnych nieodpowiedzialnych ludzi i propagandy antyreligijnej, prowadzonej przez prawosławnych antykultystów przy lojalnym wsparciu ze strony "stróżów prawa" [reprezentowanych przez różnych przedstawicieli władz].źródło: http://religiopolis.org/publications/5790-oskorblenie-garantirovano.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)