NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 6 lutego 2013

Kary za "nielegalną działalność misyjną"


SPRAWA DMITRIJA BUKINA

4 grudnia 2012 roku sędzia specjalnego sądu międzyrejonowego w Astanie Baurżan Achmedkaliew uznał członka wspólnoty "Świadkowie Jehowy" Dmitrija Bukina winnym " nielegalnej działalności misjonarskiej" i ukarał grzywną w wysokości 100 jednostek MW [według obowiązującego w Kazachstanie miesięcznego wskaźnika].

Zebranie Świadków Jehowy

Zdaniem sądu, działalność Dmitrija Bukina polegała na przeprowadzeniu dwudniowego spotkania religijnego w wynajętym budynku. Według oświadczenia funkcjonariusza departamentu ds. zwalczania ekstremizmu I. Żumagułowa w spotkaniu tym wzięło udział około 200 osób, które nie pozwaliły mu nagrać materiału filmowego z tego programu.


Dmitrij Bukin złożył odwołanie do sądu miasta Astana. 16 stycznia sędzia Saul Aisina utrzymała wyrok w mocy, chociaż obrona podkreślała, że przeprowadzanie spotkań religijnych nie jest "działalnością misyjną". (...)

GRZYWNY DLA ŚWIADKÓW JEHOWY


28 grudnia 2012 roku policja zatrzymała w Astanie Tałgata Biłbajewa za to, co "przed swoim domem rozmawial z pewnym mężczyzną o Biblii," oświadczyli członkowie obrońcy prawa organizacji Forum 18. Według nich, z tych samych powodów tego samego dnia aresztowano dwóch członków wspólnoty "Świadkowie Jehowy" - Ahmeta Ałsejtowa i Marata Nurbajewa.
Członkowie wspólnoty twierdzą, że "po prostu odpowiadali na pytania dotyczące ich wiary zadawane przez zainteresowane osoby, które mieszkają w tym samym budynku."
Jeszcze innego członka wspólnoty "Świadkowie Jehowy" zatrzymano w Pawłodarze. 21 grudnia 2012 roku sędzia Sądu Gospodarczego w Pawłodarze, Bibigul Alinowa uznała Nurżana Agłakowa winnym "działalności misyjnej" i ukarała grzywną w wysokości 100 MW.

W Aktau, zostali uznani za winnych "nielegalnej działalności misyjnej" i skazani na karę grzywny 100 MP dwie [kobiety] będące Świadkami Jehowy - Nadieżda Szefer i Natalia Łaszowa. 

 
źródło: http://rus.azattyq.org/content/kazakhstan-fines-religious-groups-missionary-work/24889786.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)