NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 25 stycznia 2013

W Kuzbasie chcą doprowadzic do zakazu działalności Świadków Jehowy

Prokuratura próbuje domagać się zakazu dla grupy religijnej "Świadków Jehowy" w Kuzbasie.

Prokuratura międzyrejonowa w Jurdze(obwód Kemerowski) złoży odwołanie od decyzji sądu, który wcześniej oddalił żądania prokuratora zakazu działalności grupy religijnej "Świadków Jehowy" w Kuzbasie.


Przedstawiciel organu nadzorczego powiedział agencji "Interfaks-Siberia" w czwartek, że jest obecnie przygotowany do złożenia odwołania od decyzji Sądu Miejskiego w Jurdze.

"Decyzja została podjęta przez sąd w dniu 11 stycznia, a w ciągu miesiąca można się od niej odwołać. Przed końcem tego tygodnia będzie w tej sprawie złożone odpowiednie pismo"- powiedział rzecznik prasowy agencji.

Wcześniej, powołując się na Rzecznika Praw Człowieka FR Władimira Łukina, Trybunał Miejski w Jurdze potwierdził prawo grupy religijnej "Świadkowie Jehowy" do działalności religijnej na terytorium Kuzbasu, odrzucając wniosek prokuratora.

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, "zamiast dowodów i faktów Prokurator oparł swoje stanowisko wyłącznie na hipotetycznych założeniach, tendencyjnych i całkowicie niczym nieuzasadnionych wnioskach."Jednocześnie, zgodnie z aktami sprawy, jak ustalono na rozprawie, prokurator powiedział o umyślnym rozpowszechnianiu przez grupy religijne w mieście literatury ekstremistycznej, zaliczonej do Federalnej listy materiałów ekstremistycznych. "Cała literatura ekstremistyczna, ponad 30 książek, została przekazana i jest przechowywana w departamencie FSB m. Jurga" - czytamy w materiałach sprawy.


Tymczasem dostęp do strony internetowej organizacji jest obecnie ograniczony. Przy próbie przejścia do niej wyświetlany jest adres sieciowy w rejestrze nazw domen i adresów sieciowych identyfikujących strony internetowe, które zawierają informacje których rozpowszechnianie jest w Rosji
zakazane.
 
źródło: http://novokuznetsk.4geo.ru/news/show/2013/1/25/witnesses

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)