NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 16 stycznia 2013

Rzecznik Praw Człowieka Władimir Łukin krytykuje podejście władz FR do wolności sumienia
Komisarz Praw Człowieka w Rosji, Władimir Łukin wyraził zaniepokojenie sytuacją w kraju w dziedzinie polityki państwa wobec  religii, podaje internetowy portal informacyjny "Newsland".

"Analiza posiadanych przeze mnie materiałów daje podstawy do tego, by mówić o narastającym niezadowoleniu społecznym z powodu podejścia władz w dziedzinie egzekwowania wolności ideologicznych oraz uzasadnionych interesów organizacji religijnych" - powiedział Wladimir Łukin w wywiadzie opublikowanym w dzienniku  „NG-religia” 16 stycznia.

Według niego, po raz pierwszy w ciągu 20 lat " oczywistym stał się dysonans" w ocenie sytuacji między organami władzy a społeczeństwem obywatelskim.

„W tym samym czasie  - dodał Rzecznik - Europejski Trybunał Praw Człowieka nadal otrzymuje skargi rosyjskich organizacji religijnych: w siedmiu z nich orzeczenia są niekorzystne dla Rosji, której zarzucono pogwałcenie Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.”
Wypowiadając się na temat istnienia w Rosji "tradycyjnych" i "nietradycyjnych" religii Łukin nadmienił, że podział ten jest "owocem niezrozumienia i nieporozumienia  lub politykierstwa".

Nawiązując do utworzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości listy literatury ekstremistycznej zauważył on, że dokument ten zawiera informacje o organizacjach religijnych: "chrześcijańskich,  muzułmańskich i pogańskich".

"To, oczywiście, powoduje ostry sprzeciw wiernych. Nawiasem mówiąc, taką reakcję powoduje też określenie" ekstremizm religijny. "Wobec  braku powszechnie akceptowanej definicji prawnej to wszystko często sprowadza się do określenia istnienia w literaturze religijnej przekonania o prawdzie i wyższości tej lub innej konkretnej religii w kontekście różnorodności religijnej "- powiedział Władimir Łukin.

"Jeśli nasze instytucje rządowe w jakiejś średniowiecznej księdze wskazują na idee, które rozpatrują nie uwzględniając kontekstu historycznego i traktują je jako przejaw ekstremizmu  - zawsze się temu przeciwstawiamy. Ekstremizm, naszym zdaniem - to realne przygotowanie, planowanie i popełnianie czynów niezgodnych z prawem. Jeśli wykroczymy poza takie uściślenie, to powstanie niepewność prawna, która dotyczyć będzie wszystkich wyznań" - uważa on.

Jak przypomniał Pełnomocnik, w dniu dzisiejszym sądy rozpatrują sprawy o uznanie literatury religijnej za ekstremistyczną w trybie nadzwyczajnym na wniosek prokuratury. Jego zdaniem, konieczne jest ponowne rozważenie tej praktyki ", ponieważ nie spełnia ona podstawowych zasad obowiązujących w państwie prawa": takie spory powinny być rozpatrywane w trybie ogólnym, kiedy przestrzegane są podstawowe zasady wymiaru sprawiedliwości: zasada kontradyktoryjnosci procesu i równości stron.

Rzecznik wyraził również swój stosunek do projektu ustawy, która sugeruje większy wymiar kary za obrazę uczuć religijnych osób wierzących i profanacji sanktuariów religijnych.

"Proponowane środki naruszają zasadę równości obywateli i organizacji religijnych wobec prawa,  dzieląc ludzi na jakieś grupy, których przekonania i uczucia religijne są "chronione" przez państwo w różnym stopniu. Dodam, że wobec niejednoznacznego charakteru działań organów ścigania w dziedzinie wolności światopoglądowej, a także bezprawnego charakteru, nieprecyzyjnej i niejednoznacznej interpretacji niektórych zaproponowanych przez ustawodawców sformułowań, istnieje uzasadniona obawa, że ​​doprowadzi to do pociągnięcia niewinnego obywatela do odpowiedzialności karnej" - oświadczył.
  


źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=98000&cf=

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)