NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 10 stycznia 2013

Przewodniczący Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Rosji WASILIJ KALIN: «Liczba Świadków Jehowy w roku 2012 wzrosła do 168 683 osób»«Portal-Credo.Ru»: Jakie znaczące wydarzenia w rosyjskim życiu religijnym w 2012 roku Pan by w szczególności wymienił?

Wasilij Kalin: Dla nas jest niewątpliwie bardzo niedawna decyzja Trybunału Konstytucyjnego, który uznał prawa Świadków Jehowy, a także wyznawców innych religii do swobodnego odbywania swoich praktyk religijnych. Niestety wcześniej spotykaliśmy się z tym, że lokalne władze samowolnie uniemożliwiały nam w przeprowadzaniu naszych duchowych spotkań – kongresów. Zdarzało się, że wątpliwości władz budziło przeprowadzenie zebrania w domu prywatnym, w którym uczestniczyło dosłownie kilka osób. Mam nadzieję, że to wyjaśnienie Trybunału Konstytucyjnego usunie niepotrzebne napięcie i pozwoli wierzącym w spokoju się zgromadzać. 

- Co znaczącego wydarzyło się w waszej organizacji religijnej w 2012 roku?

- Latem udało nam się przeprowadzić 82 kongresy w całej Rosji, na których w każdym z nich uczestniczyło ponad 2 tysiące osób. Najważniejszym był kongres, który odbył się 3 sierpnia w Nabierieżnych Czełnach w języku tatarskim. Zaproszono na niego wszystkie 50 tatarskojęzycznych zborów i grup Świadków Jehowy w Rosji. Uroczyście ogłoszono im wydanie Przekładu Nowego Testamentu we współczesnym języku tatarskim («Indżil – Przekład Nowego Świata»). Wydanie tej książki stanowi znaczący wkład w rozwoju języka tatarskiego i kultury. Kontynuujemy prace nad przekładem pozostałej części Biblii na język tatarski.

W bieżącym roku po raz pierwszy odbył się kongres w języku baszkirskim, w którym uczestniczyło 236 osób, a 5 zostało ochrzczonych. 

Liczba Świadków Jehowy w Rosji w 2012 roku wzrosła do 168 683 członków. Przed rokiem liczba ta wynosiła 165 tysięcy. 5 kwietnia 2012 roku Na Pamiątce śmierci Jezusa zebrało się w jednym czasie 287 341 osób — Świadków Jehowy oraz ludzi interesujących się ich religią. Według danych z października 2012 roku Świadkowie Jehowy pomagają studiować Biblię co najmniej 124 972 Rosjanom.

- Czego spodziewa się Pan w roku 2013?

- Będziemy kontynuować to, do czego wezwał nas Jezus Chrystus, a konkretnie – zachodzić do wszystkich ludzi, żeby opowiadać im dobrą nowinę z Biblii. To oczywiste, że ludzie mają potrzeby duchowe i szukają odpowiedzi na poważne pytania. Biblia pozwala zaspokoić te potrzeby i my nie chcemy tego ukrywać. Pomimo szerzenia się nietolerancji, ze swojej strony, staramy się tak, jak mówi Biblia: «zanosić modlitwy, błagania, dziękczynienia za ludzi wszelkiego pokroju, za królów i za wszystkich zajmujących wysokie stanowiska, abyśmy mogli dalej wieść spokojne i ciche życie w pełni zbożnego oddania i powagi.» (1 Tym. :1-2)

źródło: http://www.portal-credo.ru/site/?act=authority&id=1922

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)