NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 24 stycznia 2013

Na Kuzbasie chcą się pozbyć Świadków Jehowy

Prokuratura kontynuuje starania w sprawie zakazu działalności Świadków Jehowy na terytorium obwodu kemerowskiego. W szczególności prokurator zarzuca tej organizacji religijnej rozpowszechnianie literatury ekstremistycznej

Międzyregionalna prokuratura w Jurdze zamierza zaskarżyć orzeczenie sądu o odmowie zakazu działalności Świadków Jehowy, podaje agencja "Interfaks" powołując się na przedstawiciela organu nadzorczego. Oznajmił on, że pismo odwoławcze będzie gotowe przed końcem tygodnia.

Wcześniej prokurator oznajmił, że przedstawiciele grupy religijnej świadomie rozpowszechniają literaturę religijną na obszarze miasta. Wspomniane książki zawarte są w federalnym wykazie materiałów ekstremistycznych. Z akt sprawy wynika, że w oddziale FSB w Jurdze znajduje się ponad 30 książek.

Wcześniej Pełnomocnik ds Praw Człowieka w Rosji, Władimir Łukin, wystąpił ze sprzeciwem wobec lokalnej prokuratury. Dowody przedstawione przez stronę oskarżenia określił jako "hipotetyczne, tendencyjne i niczym nieuzasadnione". 

Należy odnotować, że czasowo został ograniczony dostęp do oficjalnej strony Świadków Jehowy. Podczas próby wejścia na nią pojawia się komunikat, że "dostęp został zablokowany na podstawie orzeczenia organów władzy państwowej".

Świadkowie Jehowy to międzynarodowa organizacja religijna, która ma wiele [?- przyp. tłum] wspólnego z naukami niekonwencjonalnych trendów w chrześcijaństwie. W opinii wielu badaczy i religioznawców Świadkowie Jehowy są sektą. Według ostatnich danych organizacji liczba Świadków Jehowy w Rosji przekracza 168 tysięcy. Na całym świecie do ruchu tego należy ponad 7,5 mln ludzi.

Obwód kemerowski nie jest pierwszym, gdzie działalność Świadków Jehowy próbuje się zakazać z użyciem przepisów prawa. W stosunku członków tej organizacji wszczęto sprawy karne w Moskwie, Rostowie, Czelabińsku, Czeboksarach, Joszkar-Ole, Achtubińsku, Czycie, Salechardzie i szeregu innych miast.

 
źródło: http://gazeta.a42.ru/lenta/show/24141.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)