NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 28 stycznia 2013

MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI PAMIĘTAŁO O LAICKOŚCI?

...
Мinisterstwo Sprawiedliwości FR proponuje, by uściślić wykaz miejsc, w których możliwe byłoby odbywanie spotkań religijnych, modlitewnych i innych uroczystości o charakterze religijnym. Przeprowadzanie ich w pomieszczeniach biurowych, na terenie zakładów przemysłowych, w hotelach, salach konferencyjnych itp. będzie faktycznie zakazane.

Według opracowanego przez urząd projektu ustawy, obrzędy religijne i ceremonie, również te w miejscach publicznych, mogą bez problemu  odbywać się budynkach religijnych i innych tego typu lokalach, pomieszczeniach znajdujących się na gruntach należących do organizacji religijnych lub na podstawie innych praw majątkowych. Ograniczeniom nie podlega [tego typu] działalność prowadzona w miejscach pielgrzymkowych, na cmentarzach i w krematoriach, w dzielnicach mieszkaniowych, jak również na terenie organizacji religijnych uznanych za podmioty prawa, podaje portal "Fontanka".

W mocy pozostaje również prawo związków wyznaniowych do sprawowania w określony sposób posług religijnych w szpitalach, domach dziecka, sierocińcach itp. W pozostałych przypadkach imprezy publiczne mogą się odbywać w porozumieniu z lokalnymi władzami, de facto na zasadach dotyczących wieców, marszy itp.

W związku z tym korzystanie z pomieszczeń, takich jak prywatne biura, nie przeznaczonych na spotkania religijne i inne tego rodzaju uroczystości, będzie zakazane. 

Zmiany do ustawy federalnej "O wolności sumienia i związków wyznaniowych", opracowane na wniosek Trybunału Konstytucyjnego FR: w decyzji podjętej w grudniu minionego roku stwierdza się, że modlitwy i spotkania religijne mogą swobodnie odbywać się w pomieszczeniach niemieszkalnych, jeżeli rodzaj takiego zgromadzenia i usytuowanie pomieszczeń nie wymaga od organów władzy podjęcia kroków w celu zapewnienia porządku publicznego, spokoju i bezpieczeństwa obywateli.

Przypomnijmy, że za nielegalne przeprowadzenie zgromadzenia publicznego organizacja religijna może zostać ukarana grzywną do 200 000 rubli, a jej przewodniczący (przywódca) - dodatkowo do 40 000 rubli.

źródło: http://www.religiopolis.org/publications/5752-minjust-vspomnil-o-svetskosti.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)