NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

środa, 23 stycznia 2013

Jeśli chcesz uniknąć służby w armii ormiańskiej, zostań żołnierzem armii Gariegina II*

Хочешь откосить от армянской армии, стань солдатом армии Гарегина II  - РЕПЛИКА

(…) chcę oznajmić Ormianom najbardziej nieprzyjemne wieści. W ​​żadnym wypadku nie jesteście bohaterami, "wielkimi ormiańskimi żołnierzami." A wszystko dlatego, że dla Ormianina bohaterskim wyczynem stał się cios w plecy dobroczyńcy. A wojownik z Ormianina taki, jak z matematyka kamieniarz. Dlatego nie zaskakuje, że Ormianie, aby uniknąć służby wojskowej, postanowili stać się ... wierzącymi.


Jak piszą armeńskie media, już w 1998 roku rząd zdecydował się na zwolnienie ze służby wojskowej lub odroczenie 625 duchownych Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego.


Ale w tym momencie miał miejsce ormiański precedens. "Apostolcy" otrzymali "zielone światło", natomiast Świadkowie Jehowy zostali pominięci.

Według mediów armeńskich, z powodu odmowy służby wojskowej aresztowano 444 przedstawicieli organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy". Na ten temat na swojej stronie na portalu społecznościowym Facebook pisze szef biura Vanadzorskiego Biura Helsińskiej Grupy Obywatelskiej, obrońca prawa człowieka Artur Sakunts. Tak wynika z danych posiadanych przez kierowaną przez niego organizację.

"W społeczeństwie rozpowszechnia się pogłoski, że Świadkowie Jehowy przyczyniają się do rozkładu armii, że ich poglądy są sprzeczne z interesem narodowym i tak dalej. Jednak liczby świadczą o czymś zupełnie innym"- powiedział Sakunts.

Nie bardzo orientuję się w sprawach religijnych, ale zasadniczo rozumiem, o co [w tym wszystkim] chodzi. Żeby uniknąć służby wojskowej Ormianie mogą być "apostolcami", ale [równie dobrze]  zdrajcami ... Chociaż zdrada działa na ich korzyść. Żeby zostać bohaterem armeńskim nie trzeba koniecznie dokonać [jakiegoś szczególnego] czynu. Jeśli zdradził, to znaczy, że jest bohaterem.

I na koniec. Nie zdziwiłbym się, gdyby jutro się okazało, że większość Ormian stało się wierzącymi. To zupełnie zrozumiałe. Lepiej być "apostolcem" niż trupem w armeńskiej armii.


Farid Teymurkhanli

 

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)