NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 30 lipca 2012

TROPAMI ABSURDU


30.07.2012

Московский райсуд города Чебоксары"Walka z ekstremizmem", w której oskarża się [kogoś] o przekonania religijne zakrawa na parodię z prawa i przekracza w dzisiejszej Rosji granice zdrowego rozsądku. Jednak organa śledcze i sądy zdają się nie zauważać oczywistej dla wszystkich absurdalności ich działań...

W miastach Ałatyr, Nowoczeboksarsk i Czeboksary kilka dni temu aresztowano Świadków Jehowy, Igora Jfimowa i Andrieja Martynowa, Aleksieja Nikołajewa i Andrieja Nikołajewa. Dwóch z nich zostało aresztowanych w domu, trzeci w miejscu pracy, a czwarty w biurze śledczego, gdzie pojawił się na wezwanie. Kolejnych dziesięcioro wierzących obywateli, w tym dwie kobiety, oskarżono w sprawie karnej o "ekstremizm".

Jednego z aresztowanych, Andrieja Nikołajewa, Sąd Rejonowy "ułaskawił" rezygnując z zastosowania wobec niego środka przymusu w godzinach porannych już nazajutrz 30 lipca. Później, tego samego dnia, po pięciu dobach przebywania w więzieniu został zwolniony drugi wierzący - Andriej Martynow. Na wydanie decyzji sądu, jak postąpić z dwoma innymi współwyznawcami zwolnionych - Igorem Jefimowem i Aleksiejem Nikołajewem, przebywający w sądzie obywatele czekali aż do wieczora. Gdyby ktoś oczekiwał, że dwóch wierzących, którym zarzuca się to samo, co zwolnionym [współwyznawcom], sąd wypuści na wolność, to się pomylił. Ponieważ absurdalne i niejasne zarzuty śledczych, że "wiara ludzi wierzących budzi wątpliwości, czy jest to jest prawdziwa wiara", najwyraźniej fatalnie wpłynęły na zdrowy rozsądek sądu i w efekcie końcowym zaślepiony tego rodzaju absurdem, pozostawił dwóch wierzących w więzieniu .

Oba postanowienia w sprawie wyboru środka zapobiegawczego w postaci aresztu wieczorem 30 lipca wydał już inny sędzia sądu rejonowego w Moskwie Czeboksarach, Aleksiej Nikitin. Jednak obrońcy religijnych  Rosjan podkreślają bezzasadność niczym nieuzasadnionego zatrzymania pokojowo usposobionych wierzących, którzy zawsze byli gotowi dobrowolnie stawić się na wezwanie śledczego, dlatego postanowienie sądu zostanie zaskarżone.

źródło: http://religiopolis.org/news/4954-tropami-absurda.htmlБаннер

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)