NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 13 lipca 2012

Korzyści wynikające z religijnego nakazu powstrzymywania się od krwi

 Не существует рисков для здоровья при переливании крови Свидетелям ИеговыŚwiadkowie Jehowy zazwyczaj odmawiają transfuzji krwi, a z nowych badań wynika, że z tego religijnego zwyczaju wynikają pewne korzyści, przynajmniej jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne na sercu. Badania pacjentów, u których wykonano operację na sercu wykazały, że ryzyko śmierci były podobne u 322 wyznawców Świadków Jehowy, którzy nie otrzymali transfuzji krwi, jak u 322 pacjentów, którym przetoczono krew. Ponadto u operowanych Świadków Jehowy występowało mniejsze ryzyko konieczności dodatkowych operacji, ataku serca, niewydolności nerek i zakażenia krwi niż u innych pacjentów - czytamy w danych z raportu opublikowanego 2 lipca [2012 roku] w czasopiśmie internetowym "Archives of Therapy".

"Dzięki praktyce, którą stosują Świadkowie Jehowy, nie są oni narażeni na ryzyko komplikacji" - powiedział autor badania dr Colleen Koch, kardiochirurg anestezjolog z Kliniki Cleveland w Ohio. Świadkowie Jehowy spędzili mniej czasu na oddziale intensywnej terapii i na ogół w ogóle mniej czasu w szpitalu niż chorzy, u których zastosowano transfuzje krwi. Jednocześnie dane na temat przeżycia operacji w 20-letniej praktyce były podobne w obu grupach.

Dane te mająć zastosowanie w różnych grupach ludności i dają możliwość przeprowadzenia "eksperymentu naturalnego". "Musimy zbadać dokładniej niektóre z przypadków Świadków Jehowy i możliwość ich zastosowania w naszych normalnych operacjach" - powiedział Koch.

Odmowa Świadków Jehowy dotycząca transfuzji krwi wynika z przekonania, że Biblia zakazuje przyjmowania krwi do organizmu. Chociaż metody przesiewowe wprowadzone od 1990 roku gwarantują, że transfuzja jest obecnie bardziej bezpieczna niż to było wcześniej, proces transfuzji krwi wciąż wiąże się z pewnymi rodzajami ryzyka. Są one proporcjonalne do ryzyka związanego z niedokrwistością, stanem charakteryzującym się niskim poziomem (...) erytrocytów, co jest powodem do transfuzji. Niedokrwistość może spowodować poważne uczucie zmęczenia i zawroty głowy.

Określenie sytuacji uzasadniającej przeprowadzenie transfuzji krwi zależy od opinii ekspertów i może być zmienione przez kierownictwo szpitala oraz samego chirurga [wykonującego dany zabieg]. Nie ma żadnych danych wskazujących, jak niski powinien być poziom hemoglobiny, powodujący konieczność transfuzji. W związku z problemem dostępu do zapasów powstaje kwestia niknięcia niepotrzebnych transfuzji. A ponieważ większość ludzi urodzonych w okresie wyżu demograficznego, prędzej czy później trafi na zabieg chirurgiczny, mogą w związku z tym wyniknąć problemy z transfuzją krwi. "Musimy ustalić, czy możemy uczynić coś, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na krew bez zwiększenia ryzyka powikłań" - powiedział Koch.

Autorzy [artykułu] zauważyli, że praktyka Świadków Jehowy pozwala uniknąć skrajnej anemii, m.in. dzięki przedoperacyjnemu stosowaniu hormonu erytropoetyny, żelaza i witamin z grupy B. Eksperci z zadowoleniem przyjęli sprawozdanie.

Dr Gregory Fontana, szef kardiochirurgii w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, uznał "imponujący wkład" tego nowego badania [w kwestii transfuzji krwi]. . "Nie możemy od razu zacząć leczyć wszystkich, podobnie jak traktujemy Świadków Jehowy, tylko dlatego, że ta praca została opublikowana," - powiedział. "Ta praca dostarcza nowych dowodów na to, że transfuzja krwi niesie ze sobą ryzyko, którego wcześniej tak naprawdę nie w pełni nie dostrzegaliśmy."

 "Chirurgów uczy się, żeby podawać krew "instynktownie", gdy poziom hemoglobiny spadnie poniżej pewnego pułapu. Jest to zbytnie uproszczenie. Musimy dokładniej przyjrzeć się rosnącej liczbie danych, że powinniśmy bardziej poważnie podchodzić do transfuzji krwi i produktów krwiopochodnych,  która powinna mieć miejsce tylko w wypadku wyraźnych ku temu wskazań", - mówi Fontana.

Dr Victor Ferrari, profesor Chirurgii Naczyniowej, Centrum Medycznego "Chandler" na Uniwersytecie Kentucky w Lexington, zgadza się z tym poglądem, odnosząc się do opinii w artykule opublikowanym w dzienniku. "Ta analiza potwierdza dane, które sugerują, że bardziej zachowawcze stosowanie transfuzji krwi byłoby w interesie wszystkich naszych pacjentów, tak Świadków Jehowy jak i innych pacjentów" - napisał Ferrari.

źródło: http://www.medkursor.ru/progress/14550.htmlМедицинский сайт Medkursor.ru

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)