NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 8 czerwca 2012

Zamiast w koszarach sierowczanin służy Ojczyźnie na poczcie


Leonid Dudoładow, 21-letni chłopiec z naszego miasta, w ramach obywatelskiego obowiązku wobec Ojczyzny już od 10 miesięcy odbywa służbę na rzecz poczty Rosji - pracując jako listonosz w Miediankinie i innych rejonach miasta. 


Każdego ranka żołnierz listonosz , jak go nazywają na poczcie, wyrusza na «doręczanie». Zdjęcie Natalia Wotiakowa.

W centralnym urzędzie pocztowym Sierowa zwracają się do niego z szacunkiem nie inaczej jak Leonid Olegowicz.

Naczelnik poczty, Natalia Koszczejewa, mówi o nim z ciepłym głosem,  "Bardzo szybko wdrożył się do pracy. Praca listonosza nie jest łatwa - wszystko trzeba dostarczyć na czas, zawsze być uprzejmym dla każdego klienta. Nikt nigdy nie skarżył się ani nie miał uwag pod adresem Leonida.  Dostarcza pocztę głównie w Miediankinie na swoim osobistym terenie. Zdarza się, że pracuje w mieście. Cokolwiek każesz mu zrobić - wykonuje bez zarzutu. Chętnie odpowiada na pytania zadawane przez ludzi, a w razie potrzeby, pomoże w załadunku poczty ... Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy na poczcie takiego pomocnika".

- Nie jestem pierwszym w mieście [młodym], który skorzystał ze służby alternatywnej - mówi niezwykły wojskowy. - Mam wielu przyjaciół, którzy pełnili taką służbę, służą aktualnie bądź mają zamiar służyć. Oczywiście, więcej spokoju niż [na przykład] inni żołnierze armii rosyjskiej. Jestem [codziennie] w domu. Równolegle do tej służby uczę się w technikum na elektryka.
Dokładna kontrola korespondencji, zanim zostanie ona wysłana na adres - jest to warunek niezbędny. Zdjęcie: Natalia Wotiakowa.

Powołany do wojska Leonid z Sierowa. Sześć miesięcy wcześniej, zgodnie z wymogami prawa, zgłosił sie do komisji dla poborowych, przyniósł wszystkie niezbędne dokumenty: oświadczenie, referencje, zaświadczenie stwierdzające, że jest członkiem międzynarodowej organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy".

Uprawnienie do odbycia służby cywilnej poza strukturami armii, a w państwowym przedsiębiorstwie lub instytucji daje komisja poborowa - po dokładnym zbadaniu dokumentów i rozmowie z rekrutem.

- Nie ma problemu z zapewnieniem służby alternatywnej dla każdego, kto o nią poprosi - mówi szef Komisariatu Wojskowego okręgu miejskiego Sierowa, Edward Wiwtonienko - Ale czasem z uwagi na brak zakwaterowania trzeba ją odroczyć na późniejszy termin.
Służba cywilna, jako alternatywa służby wojskowej - być może jeden z nielicznych przykładów harmonijnej współpracy między państwem a obywatelem. Jest korzystna dla obu stron.

Czy fakt, że rekruci mogą wypełnić swój obywatelski obowiązek pracując w fabryce lub na poczcie przyczynił się do wzrostu liczby odbywających służbę wojskową?

- To sprawa dyskusyjna. Ustawa o służbie zastępczej funkcjonuje już dziewięć lat, weszła w życie z dniem 1 stycznia 2004 roku. Od dawna wysyłamy młodych do takiej służby. Ale nie zaobserwowaliśmy masowej fali chętnych do tego rodzaju służby ani w przeszłości, ani obecnie. Mniej więcej jedna osoba rocznie wyraża wolę odbycia takiej służby. W zeszłym roku nie było nikogo. A w obecnym poborze jest już jeden kandydat, który pójdzie do alternatywnej służby cywilnej.
Pobór trwa do 15 lipca. I kto wie, może jeszcze ktoś się zgłosi.

Kiedy zapytałam Lonię - czy uważa się za szczęśliwego człowieka, chłopiec szeroko się uśmiechnął i bez wahania odpowiedział: "Tak".

źródło: http://serovglobus.ru/06/08/2012/vmesto-kazarmy-serovchanin-sluzhit-rodine-na-pochte/#comments

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)