NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 8 czerwca 2012

Władze Armenii prowadzą rozmowy ze Świadkami Jehowy.


Jak oświadczył podczas posiedzenia rządu Armenii 7 czerwca minister sprawiedliwości Grayr Tovmasyan, rząd negocjuje z przedstawicielami organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy" na temat wycofania pozwu, który organizacja złożyła w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Przypomnijmy, że przed 2003 r. w Armenii nie było ustawy o zastępczej służby wojskowej, a jeśli obywatel zgodnie z prawem nie został zwolniony ze służby wojskowej i nie chciał jej pełnić, na przykład z powodu przekonań religijnych lub innych, to podlegał postępowaniu karnemu.

Członkowie organizacji "Świadkowie Jehowy", jak wiadomo, odmawiają służby w armii i w związku z tym wielu z nich pozbawiono wolności.

W 2001 roku Armenia przystąpiła do Rady Europy, biorąc biorąc na siebie odpowiedzialność za ochronę praw człowieka, w tym zapewnienie zastępczej służby wojskowej obywateli. W związku z tym w 2003 roku  została uchwalona ustawa "O zastępczej służby wojskowej."

Przystąpienie Armenii do Rady Europy umożliwiło również członkom organizacji "Świadkowie Jehowy" złożenie apelacji od wyroku skazującego do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z roszczeniami wobec Republiki Armenii.

Pod koniec ubiegłego roku i na początku bieżącego roku Europejski Trybunał ogłosił kilka decyzji i w trzech takich przypadkach rząd Armenii został zobowiązany do zapłacenia trzem osobom do 10 000 euro odszkodowania za straty moralne oraz koszty postępowania.

Podczas spotkania Minister Sprawiedliwości zwrócił się do rządu z prośbą o przeznaczenie 30 000 euro z funduszu rezerwowego na wypłatę wspomnianego odszkodowania.

Na pytanie premiera Tigrana Sarkisjana, ile tego typu przypadków znajduje się w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości, minister Tovmasyan powiedział: "W chwili obecnej jest spora liczba spraw zgłoszonych przez Świadków Jehowy i prowadzimy z nimi w tej kwestii negocjacje. Niektórzy z nich odbywają obecnie karę więzienia, i to głównie oni [zwrócili się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości]. W wypadku wprowadzenia zmian w prawie, myślę, że byłoby możliwe, że zdecydują się wycofać swoją apelację."

źródło: http://armtoday.info/default.asp?Lang=_Ru&NewsID=67526

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)