NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 8 czerwca 2012

Naruszenie prawa z powoływaniem się na przepisy Konstytucji

...
7 czerwca 2012 roku służba prasowa FSB Republiki Baszkirii opublikowała informację o tym, że siły FSB i kontrwywiadu wojskowego udaremniły działalność pracownika warsztatu samochodowego, który rozpowszechniał literaturę Świadków Jehowy swoim klientom służącym w wojsku. Tymczasem decyzja sądu o nałożeniu na wierzącego grzywny w wysokości 1000 rubli nie weszło w życie i złożono obecnie od niego odwołanie.  

Według pozwu, na początku 2012 roku prywatny przedsiębiorca Szmawon Bagdasarian, przebywając w miejscu pracy, w warsztacie, rozpoczął z jednym z klientów rozmowę na temat wiary w Boga. Mężczyzna zainteresował się tym tematem, zadawał pytania i zwierzył się wierzącemu, że zamierza walczyć z nałogiem palenia. Bagdasarian wręczył mężczyźnie jedną z znajdujących się u niego książek religijnych do osobistego zapoznania się, spodziewając się, że pomoże mu ona uporać się z nałogiem.
Fakt ten następnie stał się podstawą postępowania administracyjnego z artykułu «masowe rozpowszechnianie materiałów ekstremistycznych» (20.29 KPA). Sprawa dotyczy jednej z trzech książek «Czego naprawdę uczy Biblia?» (umieszczonej na liście publikacji ekstremistycznych), chociaż wierzący zaprzecza jakoby rozpowszechniał przynajmniej dwie z nich.
Bagdasarian, obywatel Federacji Rosyjskiej, w doniesieniach prasowych przedstawia się go jako « rodowitego Gruzina » (powołując się na służby prasowe FSB jako źródło informacji). Zamieszczona w tym kontekście wzmianka o «kontrwywiadzie wojskowym» spowodowała pojawienie się w mediach nagłówków «Gruzińscy członkowie sekt werbowali [do swoich szeregów] żołnierzy».
«Na posiedzenie sądu przybyło dziewięciu wierzących, jednak wbrew obowiązującemu prawu, na salę wpuszczono tylko dwóch, - powiedział Bułat Irsajew, prawnik reprezentujący interesy Bagdasariana, - a później ich przybycie zostało uznane jako wywieranie presji na sąd. Jednak w rzeczywistości to funkcjonariusze FSB wywierali presje na Bagdasariana, grożąc „zamknięciem“ jego interesu i „stwarzaniem problemów“ jego żonie, która jest w trakcie ubiegania się o przyznanie obywatelstwa rosyjskiego, na wypadek, gdyby nie zrezygnował z obrony swoich praw przed sądem».
Irsajew jest przekonany, że ta sprawa - stanowi jawny przykład tego, jak zupełnie niewinni ludzie cierpią powodu nadużywania przepisów prawa antyekstremistycznego. Mówi on: «Prosty człowiek, ojciec dwójki dzieci, znalazł się w centrum uwagi (…) dlatego, że wyznaje religie Świadków Jehowy. Bagdasarian postępował zgodnie z konstytucją, która w żaden sposób nie ogranicza prawa do szerzenia swoich przekonań religijnych, nawet wśród żołnierzy służących w wojsku».


źródło: http://religiopolis.org/publications/4691-narushenie-so-ssylkoj-na-zakon.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)