NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 18 czerwca 2012

"Świadkowie Jehowy" donoszą o aktach wandalizmu i napaści na Sale Królestwa w Wołgodońsku i Soczi


"Świadkowie Jehowy" donoszą o aktach wandalizmu i napaści na Sale Królestwa w Wołgodońsku i Soczi 

                                                   18 czerwca  2012 roku

Здание, в котором проводят богослужебные встречи представители религиозной организации "Свидетели Иеговы", после нападения. Ростовская область, Волгодонск, 10  июня 2012 г. Фото предоставлены пресс-службой Управленческого центра Свидетелей Иеговы в России


Na wschodzie Rosji - w Soczi i Wołgodońsku - zarejestrowano dwa przypadki napaści na budynki, w których odbywają swoje zebrania religijne członkowie organizacji religijnej „Świadkowie Jehowy”, oznajmił w dniu dzisiejszym „Węzłowi Kaukaskiemu” rzecznik Centrum Administracyjnego Świadków Jehowy w Federacji Rosyjskiej, Grigorij Martynow. [W zdarzeniach] nikt nie ucierpiał.   
10 czerwca o 22:25 stwierdzono napaść na „Salę Królestwa” (jak wierzący nazywają swoje miejsca zebrań religijnych) na ul. Szołochowa 22 w Wołgodońsku (obwód Rostowski).
„Czworo młodych ludzi — dwóch młodych mężczyzn lub nastolatków, a także dwie dziewczyny — obrzucili fasadę budynku dużymi kamieniami, jak również namalowali na płocie napis: "Prawosławie!!! " oraz napisy o niecenzuralnej treści”, - oświadczył Grigorij Martynow powołując się na naocznych świadków.
Wskutek uderzenia kamienia skruszyła się część cegieł w elewacji i uszkodzona jedna z żaluzji okiennych. Około 01.00 na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze oddziału policji №2 USW w Wołgodońsku, obwód Rostowski, spisali protokół i zabrali kamienie, na których mogą znajdować się odciski palców napastników.  
Z tego budynku od 2005 roku korzysta pięć lokalnych zborów Świadków Jehowy, liczących w sumie około 500 wierzących. Budynek ten był już w przeszłości obiektem działań chuligańskich: w nocy 4 października 2011 roku nieznani sprawcy obrzucili go kamieniami.
W nocy 12 czerwca miała miejsce napaść na Salę Królestwa Świadków Jehowy, znajdująca się na ulicy Posiełkowej w Soczi (kraj Krasnodarski). Nieznani sprawcy namalowali na szybie i drzwiach napisy: „Sekta”.
"Зал Царства" Свидетелей Иеговы" после нападения. Сочи, 12 июня 2012 г. Фото предоставлены пресс-службой Управленческого центра Свидетелей Иеговы в России
Ten budynek religijny, w którym spotyka się  w celach religijnych przeszło 600 osób, również był w przeszłości obiektem napaści. 9 stycznia 2010 roku grupa nieznanych sprawców licząca 5-6 ludzi obrzuciła budynek kamieniami. Napastnicy grozili pobiciem strażników i wyrażali swoją nienawiść do Świadków Jehowy, używając wulgarnych słów (przeczytaj Incydent w Soczi).  Wezwany patrol milicji zatrzymał i przesłuchał dwóch napastników na komisariacie milicji rejonu Centralnego Soczi. W związku z [zaistniałym] incydentem miejscowi Świadkowie Jehowy wystąpili z wnioskiem do naczelnika milicji i lokalnego Oddziału Spraw Wewnętrznych, ale odmówiono im wszczęcia postępowania karnego w tej sprawie.
Według Martynowa, [takim] aktom napaści sprzyja propaganda skierowana przeciwko Świadkom Jehowy, której ślepo wierzą niektórzy ludzie.”  Przedstawiciele organów ścigania nowych incydentów do tej pory nie skomentowali.

źródło: http://www.kavkaz-uzel.ru/articles/208305/
Кавказский Узел

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)