NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 12 czerwca 2012

Instytut Zarządzania Krwią Pacjentów, Bezkrwawej Medycyny i Chirurgii przy Szpitalu Englewood


Instytut Zarządzania Krwią Pacjentów, Bezkrwawej Medycyny i Chirurgii przy Szpitalu w Englewood Od lewej: Olga Kelly, Asystent Administracyjny; Andrew Marra, Koordynator; Robin Canada, Koordynator; Richard Carter, Koordynator; Thomas Greco, wiceprezes; Sherri Ozawa, RN, Dyrektor Kliniczny; Richard Carter, Koordynator; Ramón Correa, Starszy Koordynator; (zdjęcie: Englewood Hospital)


Szpitalne Centrum Medyczne Englewood ma przyjemność zaprezentować "Instytut Zarządzania Krwią  Pacjenta i Bezkrwawej Medycyny" w przy szpitalu i Centrum Medycznym w Englewood, regionalnego programu strukturalnego mającego za cel zapewnienie bezkrwawej opieki medycznej. Szpital i Centrum Medyczne Englewood zapewnia pacjentom wysokiej jakości opiekę zdrowotną od ponad wieku.

Jako Instytut Zarządzania Krwią Pacjenta i Bezkrwawej Medycyny jesteśmy dumni, że możemy zaoferować postępowe podejście w kwestii zarządzania krwią wszystkich pacjentów znajdujących się pod naszą opieką.
Nasze bezpieczne i skuteczne medyczne i chirurgiczne metody leczenia bez transfuzji prowadzą do redukcji wielu zagrożeń związanych z transfuzją krwi.

Celem instytutu jest poprawa wyników leczenia przy poszanowaniu oczekiwań pacjentów, wykluczających przetoczenie krwi i kształcenie przedstawicieli innych zawodów medycznych, w jaki sposób dzięki Zarządzaniu Krwią Pacjenta można poprawić medyczne i chirurgiczne efekty dla wszystkich korzystających z opieki zdrowotnej.

Od momentu powstania w 1994 roku Instytut Zarządzania Krwią  Pacjenta i Bezkrwawej Medycyny w przy szpitalu i Centrum Medycznym w Englewood stał się uznanym na świecie liderem w zarządzaniu krwią pacjenta.

Lekarze wszystkich dyscyplin zostali specjalnie przeszkoleni i praktycznie wyćwiczeni w stosowaniu bezkrwawej medycyny w Instytucie. Dziesiątki tysięcy pacjentów ze Stanów Zjednoczonych i spoza granicy otrzymało pomoc medyczną i zostało poddanych w szpitalu Englewood wysoce skomplikowanym procedurom, takim jak operacje mózgu, operacje na otwartym sercu, operacje ortopedyczne i przewodu pokarmowego - bez transfuzji krwi.

Lekarzy z wiodących instytucji w całym kraju i na całym świecie przybyli do Centrum Medycznego, aby dowiedzieć się jak nasi lekarze stosują sprawdzone, skuteczne rozwiązania alternatywne wobec transfuzji krwi w celu poprawy wyników leczenia pacjentów. Rząd Stanów Zjednoczonych, jak również rządy innych krajów podjęły konsultacje ze szpitalem Englewood, aby nauczyć się stosowania techniki zarządzania krwią w sytuacji zaistnienia katastrof, gdy dostęp do zasobów krwi jest znikomy lub wręcz żaden.

źródło: http://www.englewoodhospital.com/ms_bloodless_home.asp

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)