NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

ARCHIWUM BLOGA

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

piątek, 8 czerwca 2012

Dlaczego Świadkowie Jehowy wygrywają roszczenia przed Trybunałem Europejskim? Przyczyny wyjasnił A. Sakunc


Почему «Свидетели Иеговы» выигрывают в Евросуде иски против Армении? Причины пояснил А. Сакунц

Członkowie organizacji Świadkowie Jehowy, odmawiający odbywania służby wojskowej, w tym również alternatywnej, wygrywają przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka procesy przeciw władzom Armenii z powodu nieprzestrzegania ustawy Republiki Armenii "O służbie alternatywnej". W rozmowie z korespondentem Panorama.am poinformował o tym szef biura Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego, Artur Sakunc.

"Prawo nie przewiduje możliwości służby zastępczej dla tych obywateli, którzy z tego czy innego powodu odmawiają służby w armii" - powiedział obrońca praw człowieka.

Wcześniej  p.o. ministra sprawiedliwości Armenii  Grayr Tovmasyan na spotkaniu z dziennikarzami oznajmił, że liczni zwolennicy organizacji religijnej "Świadkowie Jehowy" skierowali roszczenia przeciwko Republice Armenii do ETPC. Tymczasem, aby spełniać zadośćuczynić roszczeniom "Pogosyan przeciwko Armenii", "Buharatyan przeciwko Armenii" i "Tsaturyan przeciwko Armenii" rząd Armenii przeznaczył kwotę rzędu  
30 000 euro na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Obrońca praw człowieka Artur Sakunts jest zaniepokojony ustawą "O służbie zastępczej". Według niego okres służby zastępczej jest zbyt długi (42 miesiące) w stosunku do służby czynnej (24 miesiące), co jest naruszeniem standardów OBWE o służbie zastępczej. Kolejnym problemem według obrońcy praw człowieka są "poniżające warunki" służby zastępczej.

 "Młodzi ludzie pełniący służbę alternatywną wykonują" brudną robotę ", podczas gdy w innych krajach pełniący służbę alternatywną są angażowani do pracy na rzecz organizacji charytatywnych oraz do różnych programów społecznych. To martwe prawo. Trzeba zrozumieć, że służba alternatywna nie powinna mieć charakteru nakazowego. Nasze prawo jest dziwne. Na przykład, istnieje alternatywna służba wojskowa i pracownicza służba zastępcza"- zauważył A. Sakunts.

Według niego, rząd Armenii ponosi w tych przypadkach porażkę przed ETPC, ponieważ Trybunał zwraca uwagę nie tylko na samo prawo, lecz także na odpowiedzialność za jego realizację.

"Oczywiście, szkoda, że ​​władze Armenii nie dokonały odpowiednich ustaleń, aby zapewnić normalne warunki, w szczególności dotyczące dostosowania standardowych norm do służby alternatywnej tak, by  były one zgodne z założeniami podstawowej służby zastępczej" - oznajmił obrońca  praw człowieka.


Jednocześnie A. Sakunts powiedział, że są one gotowe do działania na rzecz porządku w dziedzinie prawodawstwa.

 "Chodzi o to, że w swoim czasie organizacje publiczne wskazywały na problem, ale nikt nie zwracał na to uwagi. Nie było woli politycznej, żeby rozwiązać problem, zamiast czekać na decyzję Trybunału Europejskiego, a dopiero potem wprowadzać zmiany w ustawodawstwie i praktyce. Można było rozwiązać problem w kraju, a nie czekać aż państwo zostanie ukarane"- powiedział A. Sakunts.

Zauważmy, ustawa Republiki Armenii "O służbie alternatywnej" została uchwalona w 2004 roku.

źródło: http://www.panorama.am/ru/analytics/2012/06/08/jehova-witnesses/?sw

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)