NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

poniedziałek, 14 maja 2012

Głoszenie uznane za ekstremizm?

Фото: ИТАР-ТАСС
Organy ścigania obwodu Orenburskiego wszczęły postępowanie karne przeciw regionalnemu kościołowi [lokalnej organizacji] «Świadkowie Jehowy». Warto nadmienić, że sprawę wszczęto z cz. 1 art. 282 KK FR «Podżeganie do nienawiści lub wrogości, a także poniżenie godności ludzkiej».  

Należy zauważyć, że rząd rosyjski nie po raz pierwszy próbuje podważyć fakt, że są oni organizacją religijną. W szczególności, we wczesnych latach 90-tych, kiedy różne sekty religijne dopiero zaczynały swoją działalność w naszym kraju, "Świadkowie Jehowy" również byli atakowani tak przez media jak i władze. Ale 20 lat temu w tej sprawie ograniczano się głównie do wojny informacyjnej. Poważnie za "Świadków" wzięto się w roku 2004, kiedy to Sąd miasta Moskwy zakazał funkcjonowania organizacji na terenie stolicy Rosji. Ale decyzja ta została zaskarżona do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który stwierdził, że podczas śledztwa zostały naruszone prawa religijne Moskiewskiej wspólnoty. Następnie w 2009 roku działalność tej organizacji religijnej została zakazana w obwodzie Rostowskim. Przy czym, jak twierdzą eksperci, trzy lata temu zaczęły się ataki na "Świadków" dosłownie bez wyraźnego powodu.
                     
"Ta kampania rozpoczęła się dość niespodziewanie w 2009 roku i trwa do dziś. Zrozumiałe, gdy wywierana jest presja na organizacje polityczne, ale "Świadkowie Jehowy" - to ludzie są zupełnie nieszkodliwi, więc działania władz są dla mnie naprawdę nie do pojęcia "- oświadczył z niedowierazniem dyrektor centrum informacyjno-analitycznego "Sowa" Aleksander Wierchowski.
                                     
Szczególnie dziwne wydaje się, że działalnością organizacji zainteresowano się dopiero teraz, zwłaszcza, że na obszarze obwodu Orenburskiego istnieje ona już od 1994 roku. W tym czasie przedstawiciele wspólnoty wyznaniowej wielokrotnie przeprowadzali masowe akcje publiczne i głoszenie, które można uznać za "mające na celu podżeganie do nienawiści i wrogości, a także poniżenie godności ludzkiej i grupy osób ze względu na religię" - zwracają uwagę na Orenburscy śledczy.
                                    
Tymczasem odpowiedzi na pytanie, jak dzieło głoszenia nagle zamieniło się w ekstremizm, śledczy nie potrafią udzielić. Interesujące, że postępowanie karne zostało wszczęte nie z powodu jakichkolwiek konkretnych działań, ale "na podstawie działalności" samej organizacji. Z prawnego punktu widzenia oznacza to, że teraz ​​każdy członek tej organizacji regionalnej potencjalnie może zostać pozwany w ramach postępowania karnego - chocby tylko za publiczne przemówianie, kazania lub rozpowszechnianie literatury o określonej tematyce. "Oni (śledczy - przyp. red.) mogą, kiedy chcą i w dowolny sposób przeprowadzać przeszukania i przesłuchania. Ale w każdym przypadku będą musieli znaleźć delikwenta i doprowadzić go przed sąd. Inny scenariusz - jeśli sprawa miałaby charakter zamknięty na podstawie decyzji wyższej instancji, ale na to nie można liczyć"- mówi Aleksander Wierchowski.
źródło: http://versia.ru/articles/2012/may/16/propovednichestvo_obiyavleno_ekstremizmom

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)