NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

wtorek, 22 maja 2012

Amurscy religioznawcy odpierają wypowiedzi wygłoszone przez znawcę i przeciwnika sekt Dworkina

Amurscy religioznawcy sceptycznie odnieśli się do wypowiedzi na temat sekt, znanego badacza współczesnego sekciarstwa religijnego i działacza ruchu antysekciarskiego w Rosji, Aleksandra Dworkina -  wygłoszonych przez niego w regionie Amurskim. Dworkin przybył do Błagowieszczeńska w przededniu odczytów Cyryla i Metodego. Spotkał się z dziennikarzami i wyjawił im, co jest głównym celem jego wizyty w regionie Amurskim - powiedzieć ludziom o zagrożeniu ze strony sekt.

Dworkin przyjechał razem z adwokatem, specjalistą do spraw sekt, Aleksandrem Korełowem.  


Według słów znawcy sekt, działacza społecznego i pisarza Dworkina, w obwodzie Amurskim przebywa on po raz pierwszy. Według jego opinii sytuacja sekt w tym regionie jest bardzo trudna. Jest on przekonany, że w regionie Amurskim jest wiele sekt i duża ilość osób poszkodowanych z powodu ich działalności. Przy czym pierwsze miejsce jeśli chodzi o występowanie i wpływ zajmują nowe ruchy zielonoświątkowe. Zdaniem Dworkina, sekty neozielonoświątkowe to klasyczny przykład stosowania nielegalnych metod psychoterapeutycznych wobec ludzi. Do tych sekt zaliczył on «Nowe pokolenie»: „Neozielonoświątkowcy, według mojej oceny,  - to w obecnej chwili najbardziej rozpowszechniony i najliczniejszy sekciarski ruch w Rosji, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie. Nosi nazwę «Nowe pokolenie». Tak oni sami siebie nazywają i tak mówią o nich religioznawcy i uczeni.” Do powszechnie występujących na Dalekim Wschodzie sekt badacz zaliczył też «Świadków Jehowy». 

Profesor, szef katedry religioznawstwa Amurskiego Uniwersytetu Państwowego, Andriej Zabijako, wypowiedź Dworkina za «niezgodną z prawdą». Pojęcie «sekta» w religioznawstwie i prawie w ogóle nie występuje. Andriej Pawłowicz cyklicznie sporządza dla organów ścigania ekspertyzy z zakresu religioznawstwa. Wygłoszone przez Dworkina oświadczenie o trudnej sytuacji sekt w regionie Amurskim skomentował on nastepująco: «[wypowiedź ta] nie odpowiada stanowi faktycznemu. Organy ścigania nie posiadają takich danych. Mówię to z całą odpowiedzialnością, jako ten, który takie materiały dostarcza organom ścigania». Według Andrieja Zabijako, sprawy o naruszenie obowiązującego prawa przez związki wyznaniowe są w regionie Amurskim rozpatrywane niezwykle rzadko. W ostatnich 10 latach była zaledwie jedna taka sprawa. Po pierwsze, działalność taką trudno udowodnić; po drugie, niewiele jest skarg od poszkodowanych. Samo pojęcie «sekta», w opinii Zabijako, często używana jest niewłaściwie.
Jednakże Andriej Pawłowicz zauważa: w regionie Amurskim istnieją zakazane organizacje religijne. Ale ich działalność ma charakter marginalny i nie odzwierciedla ogólnej sytuacji religii w obwodzie.

(…) 

Działalność Aleksandra Dworkina została wyróżniona i nagrodzona przez cerkiew prawosławną, jest on zapraszany do wygłaszania wykładów w wielu diecezjach. W opinii innego religioznawcy amurskiego, kandydata nauk filozoficznych, pierwszego sekretarza Komitetu Regionalnego Partii Komunistycznej, Romana Kobyzowa, Dworkin jest przedstawicielem prawosławia, dlatego wyraża stanowisko Rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej wobec innych organizacji i ruchów religijnych. W opinii Romana Aleksandrowicza, stanowisko [Dworkina] należy uznać za wyraźnie subiektywne, stronnicze i prokościelne.
Według źródeł oficjalnych w obwodzie Amurskim, jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, zarejestrowanych jest 127 organizacji religijnych. Największą liczbę stanowią przedstawiciele rosyjskiego prawosławia. W regionie działa około 60 grup religijnych. Nie muszą się rejestrować, a jedynie zobowiązane są do powiadamiania lokalnych władz. W obwodzie Amurskim nie ma wśród nich organizacji religijnych, których działalność byłaby zakazana na terytorium Rosji.

(…) 


[obszerne fragmenty artykułu]
źródło: http://www.amur.info/news/2012/05/22/39.h tml               

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)