NOWY ZMODERNIZOWANY OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY ŚWIADKÓW JEHOWY PO POLSKU - jw.org/pl

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników do poszukiwania aktualnych wiadomości oraz innych informacji na temat Świadków Jehowy i ich wierzeń publikowanych pod adresem jw.org/pl.

Na autoryzowanej przez Świadków Jehowy oficjalnej witrynie mogą Państwo przeczytać materiały, obejrzeć filmy, posłuchać nagrań audio lub pobrać zawarte na niej publikacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących blokach tematycznych:

NAUKI BIBLIJNE

PUBLIKACJE

DLA MEDIÓW

FILMY

O NAS

Szczegółowe informacje o zawartości oficjalnej witryny internetowej Świadków Jehowy:

WYJĄTKOWA STRONA INTERNETOWA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

9 letnia Sy Luedeling, ocalała z Westgate śpiewa wzruszającą pieśń - wywiad dla TV

OBEJRZYJ INNE FILMY O SPOŁECZNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY Z POLSKIMI NAPISAMI (kanał rikardopl)

Loading...

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY

WYWIAD ZE ŚWIADKIEM JEHOWY
(fragment wywiadu)

Dzisiaj mówią i piszą wiele negatywnych opinii o Świadkach Jehowy. Jak odnosicie się do tych doniesień w mediach?

To, co mówią i piszą dzisiaj w mediach o Świadkach Jehowy nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. (...) Chrystus powiedział: „(…) Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (Jana 15:20) Jeśli ludzie Chrystusowi przypisywali szereg niedociągnięć i wad, tym bardziej nie dziwi, że o Świadkach Jehowy mówią i piszą w sposób negatywny.

(całość czytaj w zakładce powyżej: WYWIAD ze ŚJ)

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun długi

DRABINA W JASKINII LWÓW

DRABINA W JASKINII LWÓW
zwiastun krótki

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"

O "PRZEKŁADZIE NOWEGO ŚWIATA"
«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

kliknij zdjęcie, żeby przeczytać inne opinie (zdjęcie własne)

O TRANSFUZJI KRWI

O TRANSFUZJI KRWI
opinie lekarzy z całego świata, streszczenie filmu (kliknij zdjęcie, aby przeczytać artykuły)

MEDYCYNA BEZ KRWI W ARMII USA

MEDYCYNA BEZ KRWI  W ARMII USA
Departament Obrony USA przeznaczył 4,7 mln dolarów na szkolenie lekarzy wojskowych w metodach leczenia bez użycia krwi

(zdjęcie You Tube)

BEZKRWAWA MEDYCYNA

BEZKRWAWA MEDYCYNA
SZPITAL I CENTRUM MEDYCZNE ENGLEWOOD - współpracuje z armią USA w dziedzinie bezkrwawej chirurgii i medycyny

(zdjęcie You Tube)

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY

H. HIMMLER O ŚWIADKACH JEHOWY
"Świadkowie Jehowy są (...) niewiarygodnie stanowczy, nie piją i nie palą, są niezwykle pracowici i ze wszech miar uczciwi, dotrzymują danego słowa, (...) nie mają obsesji na punkcie bogactwa i dobrobytu..." (zdjęcie z Wikipedii)

PSYCHOLOG O ŚJ

PSYCHOLOG O ŚJ
fragment procesu w Rosji

(zdjęcie You Tube)

WKŁAD W DEMOKRACJĘ

WKŁAD W DEMOKRACJĘ
«Walcząc w obronie swoich praw obywatelskich Świadkowie Jehowy oddali wielką przysługę demokracji, ponieważ w ten sposób w niemałym stopniu przyczynili się do zagwarantowania praw wszystkich mniejszości w Ameryce» (Charles S. Braden, książka «These Also Believe»).

(zdjęcie You Tube)

KRAJE / WYDARZENIA

LICZBA ODWIEDZIN

czwartek, 29 marca 2012

Zniekształcona informacja

29.03.2012 12:49

Centrum Administracyjnemu Świadków Jehowy udało się rozwiązać nieporozumienie związane z zamieszaniem powstałym z powodu stronniczej informacji rozpowszechnianej przez wiele agencji informacyjnych na temat zdarzenia w Sankt-Petersburgu.
Wszystko zaczęło się od informacji podanej przez AI "Nowy region" o tym, że "lekarze szpitala im. Rauhfusa w Petersburgu musieli domagać się od sądu uzyskania zgody na transfuzję krwi dla małej dziewczynki. Jej ojciec, należący do "Świadków Jehowy", kategorycznie odmówił zgody na transfuzję krwi córce rannej w wypadku drogowym", wywołując tym konflikt z lekarzami szpitala i uciekając się do gróźb. Powołując się na interwencje różnych organów ścigania, a nawet znanego obrońcy praw człowieka, agencja informacyjna opisała wiele komplikacji, z którymi musiały się zmierzyć różne organizacje z powodu "niekompetentnego rodzica", aby uzyskać zgodę na transfuzję krwi dla pokrzywdzonej dziewczynki", która zakończyła się pomyślnie".
Jednak w informacji opublikowanej przez AI Rosbałt, przytoczono poglądy obrońcy praw człowieka Swietłany Agapitowej, której „Nowy region” przypisał zacięte potępienie sekty: Rodzice są przedstawicielami prawnymi dziecka. Bez ich zgody, lekarz nie jest uprawniony do jakiejkolwiek interwencji medycznej. Nawet, jeśli chodzi o ratowanie życia. Decyzję rodziców może zmienić wyłącznie orzeczenie sądu"- skomentował sytuację od strony prawnej Rzecznik Praw Obywatela. 
Jednak, jak ostatecznie udało się rozwiązać to zajście, mogliśmy ocenić dopiero po opublikowaniu oficjalnego stanowiska Centrum Administracyjnego samej organizacji religijnej:
"Nie było i nie ma niezgody ani konfliktu między lekarzami i rodzicami rocznej dziewczynki z rodziny Świadków Jehowy, który trafiła na oddział intensywnej terapii w wyniku wypadku. Chociaż stan dziecka jest nadal poważny, w obecnej chwili nie ma wskazań do przetoczenia krwi. Centrum Administracyjnemu udało się skontaktować z ojcem dziecka, który wyjaśnił sytuację i zdementował nieprawdziwe informacji podawane przez media.
Powiedział: "Jesteśmy wdzięczni lekarzom za rzetelne i skuteczne leczenie Aliny, a także za poszanowanie dla naszego stanowiska w kwestii transfuzji krwi. Zaprzeczył nieprawdziwym informacjom o rzekomym konflikcie i groźbach wobec lekarzy. Wygląda na to, że komuś zależy na wznieceniu konfliktu, żeby osiągnąć swoje bliżej nieokreślone cele".
ReligioPolis


źródło: http://religiopolis.org/news/4286-isporchennyj-telefon.html

0 komentarze:

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIE SĄ SEKTĄ

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE

HISTORIA PETERA VELARDE'A - BEZKRWAWA MEDYCYNA NA ŚWIECIE
W rzeczywistości wiele z tych innowacji [z dziedziny bezkrwawej chirurgii] wywodzi się z badań prowadzonych przez społeczność Świadków Jehowy,” zauważa dr Evans. (czytaj cały artykuł klikając na zdjęcie)